Нова ідеологія для влади

Нова ідеологія для влади

Останнє цьогорічне засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення відбулося 11 грудня на провідному підприємстві регіону – АТ «SKF Україна» (публічне). Для служби зайнятості – це надійний партнер та соціально відповідальний роботодавець. Генеральний директор підприємства – Володимир Цибульський – водночас є керівником Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців і зараз головує у координаційному комітеті сприяння зайнятості населення.

Володимир Іванович розпочав засідання з презентації підприємства. «SKF Україна», за словами керівника, визначило чотири основні цінності в діяльності: працівники, збереження довкілля, співпраця з місцевою громадою, результат бізнесу. Середня заробітна плата на підприємстві – 4860 грн, що більше, ніж минулого року, на 8% і відповідає європейським стандартам. Керівництво заводу дбає про збереження здоров’я персоналу, забезпечення його належними умовами праці, освітню підготовку кадрів, а також визнання заслуг перед підприємством. Як результат – мотивація до роботи і досконалість, тобто впевненість у завтрашньому дні. Останніми роками АТ «SKF Україна» (публічне) поповнилося молодими кадрами. Нелегку роботу на виробництві керівництво заводу «пом’якшує» дбайливим та уважним ставленням до людей. За словами Володимира Цибульського, для працівників постійно діє сучасно оснащений медпункт, організовують спортивні змагання, дні сім’ї, внутрішні тренінги, щороку здійснюється аналіз робочої атмосфери на підприємстві.

«SKF Україна» є прикладом для тих роботодавців, які ще недостатньо впевнилися у тому, що найбільшою цінністю у будь-якій діяльності залишаються люди. Це підкреслила у виступі директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук. Співпраця служби зайнятості та підприємства може стати взірцем навчання, стажування та працевлаштування пошукачів роботи.

Раїса Євгенівна окреслила перед учасниками засідання основні важелі впливу на зайнятість населення області та створення робочих місць, які додав Закон України «Про зайнятість населення». За словами керівника обласної служби зайнятості, закон запровадив нові підходи, які стимулюють і роботодавця, і безробітного. «Це нова ідеологія, – переконана Раїса Кучмук, – і її необхідно усвідомити». Цей документ стимулював законодавчі новації, які впливають на діяльність інших державних структур, партнерів служби зайнятості на ринку праці. Зокрема, за словами Раїси Євгенівни, завдяки закону переглянуто підходи до формування держзамовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

Уже переконала в доцільності практика створення в освітніх закладах області центрів кар’єри, які допомагають молоді в пошуках місця праці. Як результат – цьогоріч до служби зайнятості звернулося на 1 тис. випускників менше: вони знайшли роботу, ще здобуваючи освіту.

«На Волині діє 10 регіональних програм для підтримки села, які фінансуються з Державного і обласного бюджетів, – зазначила Раїса Кучмук, – але перед тим, як давати селянину фінанси, треба дати йому ідеологічну основу. Цим є проект «Зимова агрошкола», що сприяє розширенню можливостей для зайнятості сільських жителів, спонукає їх до підприємництва».


Темі підвищення освітнього рівня пошукачів роботи директор обласного центру зайнятості приділила особливу увагу. Понад 5 тис. безробітних цьогоріч навчалися за допомогою служби занятості, з них 18% – уперше здобували професійну освіту, 22% – обрали іншу професію чи спеціальність, а 60% – підвищували свою кваліфікацію.

Активного впровадження набула нова норма закону про здобуття освіти тими, кому за 45 років, за допомогою наданого службою зайнятості ваучера. Людина сама обирає професію і навчальний заклад, де набуватиме знань. Цією послугою вже скористалися 384 особи, з них 195 безробітних. Переважно вони обрали робітничі професії (73%) – тракториста-машиніста, електрогазозварника, плодоовочівника, бджоляра; а також спеціальності: міське, промислове та цивільне будівництво, обслуговування та ремонт автомобільних двигунів, розробка програмного забезпечення та землевпорядкування.

Директор обласного центру зайнятості зупинилася також на інших нормах нового закону, зокрема – компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування за працевлаштування соціально вразливих категорій населення на нові робочі місця (вже йде відшкодування 135 роботодавцям).

Раїса Кучмук внесла пропозиції до протокольного рішення засідання, які стосувалися потреб роботодавців в організації короткотермінових навчань, проведення владою розрахунків задля відновлення міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, інвентаризації «пустуючого» житла для молоді, яка залучатиметься до роботи в селі, тощо.

Виконавчий директор Волинського об’єднання організацій роботодавців Анастасій Сохацький озвучив членам координаційного комітету пропозиції до законодавства України, внесені Федерацією роботодавців.

Начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрій Ломага поінформував учасників засідання про залучення міжнародних фінансових ресурсів для розвитку малого і середнього підприємництва в області, а начальник територіальної Державної інспекції з питань праці у Волинській області Юрій Бондарчук окреслив кроки очолюваної ним структури до легалізації трудових відносин на ринку праці регіону.

Члени координаційного комітету узгодили план засідань на 2014-й та внесли зміни до складу комітету. За результатами обговорення винесених питань прийняли відповідні рішення.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ ОЦЗ.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%