Прокурорський вердикт

Прокурорський вердикт

Неспокійно розпочали навчальний рік у школі с. Великий Обзир Камінь-Каширського р-ну. Ще 24 жовтня на сторінках «Волинської газети» ми розповідали про конфлікт у сільському навчальному закладі: частина педагогів повстала проти призначення нового директора, свого ж земляка, колишнього сільського голови Олександра Токарчука. Емоції вчителів вправно підхопили політики й навіть винесли їх у сесійну залу облради, адресуючи на одній із сесій (у формі депутатського запиту) прохання до прокурора області розібратися в законності кадрових змін у сільській школі… Згодом редакція «Волинської газети» отримала лист за підписом частини вчительського колективу: у школі навмисне нагнітають емоції, стверджували педагоги, в той час, коли «сумнівні справи» за плечима не нинішнього, а саме колишнього керівника закладу… Щоби не підливати оливи у вогонь і оперувати фактами, а не підозрами, «Волинська газета» адресувала запит прокуророві Камінь-Каширського р-ну з проханням розглянути скаргу вчителів.

11-го грудня редакція отримала офіційну відповідь за підписом в. о. прокурора району С. Федчика (від 14 листопада ц. р.).


«При розгляді звернення прокуратурою району призначено проведення управлінням освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації перевірки в ЗОШ с. Великий Обзир Камінь-Каширського р-ну з приводу додержання вимог чинних нормативних актів в діяльності профкому школу, в тому числі щодо прийняття рішення про погодження тарифікаційних списків; тарифікації та фактичної роботи окремих працівників; фактичного проведення уроків «Основи здоров’я», «Географії», факультативу «Землезнавство», «Сходинки до інформатики», ведення туристичного гуртка та класного керівництва у 5-му класі», – йдеться у листі.

Які ж порушення зафіксували перевіряльники з профільного управління? Під час перевірки з’ясувалося, що окремі вчителі справді не вичитали значний обсяг навчального матеріалу; підтверджено «факт дії тарифікації, не погодженої з профспілковим комітетом».

Результатом прискіпливої уваги до діяльності школи стало й одне кримінальне провадження… Як інформують у прокуратурі, «за фактом безпідставного обліку робочого часу та виплати заробітної плати за вересень та жовтень 2012 року за техпрацівником школи, котра в цей час перебувала за межами України в Республіці Польща» розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Досудове слідство наразі триває.

На вимогу прокуратури району фінансово-господарську діяльність школи перевірять фахівці Держфінспекції у Волинській області.

У підсумку: задля усунення виявлених порушень у прокуратурі району обмежилися внесенням подання у відділ освіти райдержадміністрації. Тож, як бачимо, працівникам сільської школи в глибинці – дійсно не до чвар, бо роботи вочевидь – непочатий край.

У листі на адресу редакції привертає увагу й такий абзац: «Одночасно повідомляю, що згідно інформації управління освіти і науки Волинської ОДА 29.12.2013 р. відділом освіти Камінь-Каширської РДА заплановано проведення перевірки стану організації навчально-виховного процесу в ЗОШ с. Великий Обзир, під час якого буде здійснено більш детальне вивчення стану викладання навчальних предметів», – інформує виконувач обов’язків прокурора.

От тільки, яким чином стан викладання предметів перевірятимуть напередодні Нового року та ще й у вихідний день (а 29.12.2013 р. – неділя!)? Сподіваємося, у прокуратурі й на це є своє пояснення…

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

 

P.S. Як згодом повідомив заступник прокурора району Сергій Федчик, у відповіді, що надіслана на адресу редакції, – технічна помилка: перевірку насправді призначено не на 29 грудня, а на 19-те.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%