Сторінками минулого 31.05.2018

Сторінками минулого 31.05.2018

100 років тому
Мир і земля
«Після заключення мира одержала Україна землі, належні їй із давніх-давен і замешкалі виключно українцями. Це є Підляшшя й Холмщина. З цим не хочуть погодитися поляки. Їм усе здається, що сусіди мають їм тільки служити… Українці виступають проти польських агітаторів, які бунтують населення і яких польські пани за це держать».
(«Мир», 1918 р.).

80 років тому
Богослужіння – українською!
«Вже третій рік підряд Українське Богослуження (на бажання парафіян) служба Божа в с. Чернеці біля Луцька провадиться українською мовою. А дня 22 травня, з нагоди перепоховання Великого Кобзаря, в Чернецькій церкві відбулася панахида українською мовою за душу Тараса Шевченка».
(«Нова доба», 1938 р.).

50 років тому
Рекорд «Заповіту Ілліча»
Голову колгоспу «Заповіт Ілліча» П. П. Пономаренка нагороджено орденом Леніна за значні здобутки в виробництві сільгосппродукції для трудящих. Особлива гордість артілі – молочне стадо, адже тут утримують 1826 корів. За рік колгосп виробив 500 цнт молока і понад 100 цнт м’яса. Господарство – одне з передових не лише в районі, а й і в області».
(«Радянська Волинь», 1968 р.).
На фото з архіву: літній табір великої рогатої худоби колгоспу «Заповіт Ілліча».

10 років тому
Провалився в криницю
36-річний житель с. Замличі Локачинського р-ну Леонід Новарчук знав, що на занедбаному хуторі Довгуна є стара криниця. А про існування другої і не підозрював. Тому, приїхавши мотоциклом на хутір, зателефонував дружині (що його, врешті, і врятувало!), а потім… і сам не зрозумів, як опинився на дні 25-метрового провалля. Там мобільний телефон не працював, тому потерпілий почав гукати на допомогу. Його почули інші селяни. Вони й викликали місцевий підрозділ ДСНС, який очолює Анатолій Чехмір. Після підняття на поверхню виявилося, що Леонід Новарчук у сорочці народився: в нього зафіксували лише незначну черепно-мозкову травму. Чому чоловік вирішив проводити дослідження старого хутора, слідство не встановило. Офіційна версія – рвав вишні».
(«Волинська газета», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%