Панський парк

Панський парк


У невеликому с. Літин Турійського р-ну до наших днів вціліли унікальні дерева, серед яких – червоний дуб і оцтове дерево. 

Вони ростуть на території, де на краю села зберігся висаджений ще понад 200 років тому чи не єдиний в області об’єкт садово-паркового мистецтва, який чудом зберігся до наших днів. Колись тут хазяйнували пани Сумовські. Зараз – лише Туличівська сільрада, якій самотужки важко перетворити панський парк на привабливий туристичний об’єкт. Тому й алеї без бруківки, а відвідувачів – обмаль.
Незважаючи на загущеність насаджень, навіть зараз можна визначити первісний задум невідомого автора панського проекту. В центральній частині парку площею 8,4 га – раритетні дерева, з обох боків – фруктовий сад. Найдовша тополина алея простяглася майже на 300 м. Інші обсаджені липами, ялинами, горіхами. Весною тут цвітуть жасмин, акація і бузок. А ще увагу відвідувачів привертають дивовижні червоний дуб і оцтове дерево.

Утім, ніхто не здивується, якщо хтось із доморощених підпанків найближчим часом не «візьме під опіку» панський парк, і замість зруйнованого в часи війни шляхетського маєтку посеред віковічни х дерев постане якась садибка… В усякому випадку, альтанка з лісу-кругляка вже виросла…

Роман УСТИМЧУК.
На фото: інформаційна таблиця при вході в парк; унікальні дерева.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%