Панський парк

Панський парк


У невеликому с. Літин Турійського р-ну до наших днів вціліли унікальні дерева, серед яких – червоний дуб і оцтове дерево. 

Вони ростуть на території, де на краю села зберігся висаджений ще понад 200 років тому чи не єдиний в області об’єкт садово-паркового мистецтва, який чудом зберігся до наших днів. Колись тут хазяйнували пани Сумовські. Зараз – лише Туличівська сільрада, якій самотужки важко перетворити панський парк на привабливий туристичний об’єкт. Тому й алеї без бруківки, а відвідувачів – обмаль.
Незважаючи на загущеність насаджень, навіть зараз можна визначити первісний задум невідомого автора панського проекту. В центральній частині парку площею 8,4 га – раритетні дерева, з обох боків – фруктовий сад. Найдовша тополина алея простяглася майже на 300 м. Інші обсаджені липами, ялинами, горіхами. Весною тут цвітуть жасмин, акація і бузок. А ще увагу відвідувачів привертають дивовижні червоний дуб і оцтове дерево.

Утім, ніхто не здивується, якщо хтось із доморощених підпанків найближчим часом не «візьме під опіку» панський парк, і замість зруйнованого в часи війни шляхетського маєтку посеред віковічни х дерев постане якась садибка… В усякому випадку, альтанка з лісу-кругляка вже виросла…

Роман УСТИМЧУК.
На фото: інформаційна таблиця при вході в парк; унікальні дерева.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.2%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 26.2%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (33) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 7.7%