Сторінками минулого 07.06.2018

Сторінками минулого 07.06.2018

100 років тому
Бережіть набої і пістони!
«Настрій населення міста і навіть більшости робітництва рішуче антибільшовицький, прихилений до Петлюри. Та ледве не найбруднішим, а разом із тим і найважливішим питанням нашої державности є питання земельне, яке треба вирішувати на користь українства. Тому… козаки-стрільці! Бережіть набої і пістони! Збирайте гільзи і стакани та несіть до Штабу! Вони дуже потрібні!».
(«Дзвін», 1918 р.).

75 років тому
Міфічна ера
«З того моменту, як істинні німці взяли на себе турботу про долю Великої Німеччини, виникла нова міфічна ера, в силу якої божественна природа людини може бути захищеною лише кров’ю… Ми знищимо більшовизм і західну плутократію!».
(«Український голос», 1943 р.).

50 років тому
Лєнін у… Ковелі
«Нову трудову п’ятирічку трудящі Ковеля розпочали під лозунгом гідної зустрічі 50-річчя Радянської влади і 100-річчя від дня народження В. І. Лєніна. Якщо в 1965 р. промислові підприємства міста випустили продукції на 13,4 млн крб, то в 1968 р. – на 37,1 млн крб, тобто, у 2,8 рази більше. За цей час число працівників, зайнятих у них, зросло в 1,5 рази… Партія та уряд високо оцінили працю трудівників. Звання Героя Соціалістичної праці присвоєне маневреному диспетчеру станції Ковель В. П. Бешті, ордени Лєніна  вручені залізничникам П. А. Коваленку, В. І. Винокурову, О. В. Матяжеву, Л. Й. Федорову, а ордени Трудового Червоного прапора –  бригадирові деревообробного комбінату В. П. Мінчуку і працівнику маслозаводу О. І. Грацонь. Справжньою окрасою міста залізничників став і Музей В. І. Лєніна».
(«Прапор Леніна», 1968 р.).

На фото з архіву: відвідувачі ковельського Музею В. І. Лєніна, 1968 р.

10 років тому
Мер проти президента
Вкрай загострилися стосунки між Луцьким міським головою Богданом Шибою і ТзОВ «Феміда-Інтер», керівник якого Василь Столяр є і президентом ФК «Волинь». Йдеться про реконструкцію луцького стадіону «Авангард», Богдан Шиба заявив, що місцева влада береться за роботи «паралельно з вирішенням юридичних процедур». Натомість Василь Столяр заперечив: «А чи є в Богдана Шиби свідоцтво на право власності «Авангарду»?! І невже він не розуміє, що заплановані масові гуляння на футбольному полі призведуть до знищення газону?!».
(«Волинська газета», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%