У Луцьку – картини Рібери, Пуссена, Айвазовського і не тільки

У Луцьку – картини Рібери, Пуссена, Айвазовського і не тільки


Оновлену експозицію Художнього музею, котра просто вражає іменами авторів, кількістю робіт та їхньою вартістю, сьогодні відкривали урочисто і гучно.

– Нам є чим пишатися, – не стримував емоцій голова облдержадміністрації Борис Клімчук. – Добре, що це відбувається, незважаючи на ситуацію і проблеми, добре, що є люди на Волині, та й не тільки, які прийдуть сюди це побачити.

Борис Петрович також сказав, що обов’язково сьогодні намагатиметься додзвонитися до Президента Віктора Януковича, аби подякувати, передати емоції, які сьогодні тут вирували, адже то – реалізація його доручення.


Прийшли на першу екскурсію також голова Волинської облради Володимир Войтович, Луцький міський голова Микола Романюк. У залі загалом – близько півсотні відвідувачів. Про картини, які розміщені у шести залах музею, докладно розповідає директор галереї Зоя Навроцька.

Тут – роботи всесвітньо відомих італійських, іспанських, французьких, художників, картини яких в Україні рахують одиницями.

Також представлені доробки національних шкіл Європи, є портрети славетних історичних постатей – князя Костянтина Острозького, Михайла Вишневецького, князів Радзивіллів. Крім того, твори російських та українських митців – Івана Айвазовського, Руфіна Судковського, Володимира Орловського, Фотія Красицького.


До речі, вартували роботи загалом 3 млн 200 тис. грн, хоча спочатку думали, що все обійдеться у 920 тис. Крім того, що роботи потрібно було реставрувати та обрамити, капітального ремонту потребувало саме приміщення, що на території Луцького замку: взялися за це й успішно реалізували працівники ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» на чолі з Віктором Чорнухою.  

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора та із сайта Луцької міської ради.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%