Уперше за роки Незалежності матимемо бюджет розвитку регіонів

Уперше за роки Незалежності матимемо бюджет розвитку регіонів Після грудневих домовленостей із РФ, унаслідок чого ми одержали від російських партнерів мільярди доларів майже безпроцентного кредиту, стало очевидним, що уряд фінансово спроможний зреалізувати 99 відсотків доручень Президента. Передусім ті, що стосуються соціально-економічної складової. Для нас, волинян, цей факт обіцяє не лише нарощування промислового виробництва і розбудову інфраструктури, а й продовження небаченого досі будівельного буму. Адже за останні чотири роки в області зведено соціально значимих об’єктів більше, ніж за попереднє десятиліття.

Як і планував глава держави Віктор Янукович, сьогодні цілком реально реалізувати намір влади трансформувати держбюджет-2014 у бюджет розвитку регіонів. Нагадаю, про нагальну необхідність спрямувати десятки мільярдів гривень державних грошей на адресну розбудову областей задля наближення до стандартів ЄС, Президент неодноразово заявляв протягом цього року. Тим паче, що запрацював регіональний фонд розвитку – передумови для задуму були створені. І тепер уряду цілком реально фінансово підтримати регіональні програми розвитку, що, я сподіваюся, знайде відображення в держбюджеті-2014.
Варто наголосити, що подібне відстоювання інтересів національної економіки й підтримка вітчизняного товаровиробника не йде в розріз із євроінтеграційною політикою України. Ми не відгороджуємося від Євросоюзу сімома мурами. А навпаки, як заявив Віктор Янукович, намагаємося максимально наблизитися до Європи. Наблизитися в буквальному сенсі. Візьмемо, для прикладу, візовий режим із країнами ЄС, що актуально для нашого краю, який межує з Польщею. Президент наголошує: ми будемо домовлятися з партнерами із ЄС про якомога швидше вирішення питання лібералізації візового режиму для українців. Щоправда, мусимо відкривати кордони зважено, обдумано, щоб потім це не обернулося збитками. Не лише для українських товаровиробників, але й загалом для національної ідентичності, для нашої культури, автентичних традицій і віросповідань. Потрібно комплексно зважити всі плюси-мінуси, щоб захистити власні національні інтереси. В тому числі, фінансові та суспільно-соціальні.
Про що мова? Не є таємницею, що справедливо обґрунтований розмір компенсації, яку Україна озвучувала Євросоюзу під час підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, включала в себе остаточне вирішення проблеми з вкладами українців часів Радянського Союзу. Чим скінчилося – знаємо. І не дивно, бо для європейської моделі економіки є неприйнятними соціальні компенсації «заднім числом». Нинішня ж українська влада не погоджується з цією європейською доктриною. І таки поверне гроші українцям. Принаймні, глава держави Віктор Янукович чітко заявив, що в Державному бюджеті-2014 буде передбачено 6 мільярдів гривень на повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР. Інакше Президент зробити не міг. Бо необхідно виконати свій обов'язок перед вкладниками, які повірили державі, але не отримали свої кошти. Сподіваюся, сьогодні народ таки повірить владі, що взята пауза в підписанні Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС, а також домовленості з Росією – це й є виконання обов’язків перед українським народом.
Іван СМОЛЕНГ, депутат Луцької міської ради.  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%