«Князівський бенкет-2018»

«Князівський бенкет-2018»

Хоча королівської корони Великий князь Вітовт так і не отримав, зате подарував лучанам неперевершене свято!

Лише на день Середньовіччя увірвалося до сучасного Луцька, коли Старе місто заполонили лицарі, міщани, блазні та заморські гості, але позитивні враження – на роки!

До відкриття туристичного сезону та з нагоди річниці з’їзду європейських монархів 1429 р. в обласному центрі Волині відбувся фестиваль середньовічного духу «Князівський бенкет».

Захід розпочався із театралізованого дійства, під час якого сам князь Вітовт (Андрій Зубенко) запросив лучан приєднатися до святкового бенкету. Монарх зі своєю свитою пройшов центральною пішохідною вулицею міста. Зокрема, його супроводжували лицарі з клубу історичного середньовічного бою «Айна Бера», ансамбль старовинної та народної музики «Kings and Beggars», актори театру «ГаРмИдЕр» та Волинського обласного академічного театру ляльок, а також лучани у власному вбранні на історичну тематику. 

Князівський бенкет відбувся на Замковій площі. Саме тут князю повернули ключі від брами Луцького замку, а ясновельможний Вітовт оголосив, що імператор Священної Римської імперії Сігізмунд доручив йому розпочинати підготовку до з’їзду європейських монархів у древньому Лучеську. Після цього Великому князеві мали вручити й атрибут королівської влади – корону, але сусіди-поляки дорогою з Риму в Луцьк її перехопили і розпиляли на шматки, привласнивши фрагменти. Так він і помер, не дочекавшись королівського титулу…

Та нинішнього «Князівського банкету» це не затьмарило. Кулінари приготували для Вітовта та його гостей найбільший мацик. Також присутніх частували пухким медівником, створеним за стародавньою рецептурою.

Народні митці та ремісники демонстрували гостям свій крам. Дітвора розважалася стародавніми забавками, а зі сцени лунали виступи рівнянина Андрій Ляшука, чиє мистецтво стало продовженням лірницьких традицій наших земель, та ансамблю «Kings and Beggars». Любителі східного колориту могли насолодитися чарівним виконанням напівоголоених танцівниць.

Програма фестивалю виявилася досить насиченою: лицарські бої, оповідки про Луцьк від Оксині, конкурс на кращий середньовічний костюм, вогняна містерія, середньовічна містика і алхімія, парад чорних котів, майстер-класи та навіть ритуал спалення відьми.

Наступного року, під час святкування 590-ї річниці дня З’їзду європейських монархів, організатори обіцяють влаштували ще більше свято з тижневими гуляннями. Як у старовину!

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%