«Укрпошта» боїться банкрутства

«Укрпошта» боїться банкрутства

Про критичний фінансовий стан підприємства заявив перший заступник генерального директора «Укрпошти» Олександр Чернявський під час робочої зустрічі редакторів національних і регіональних газет, активістів НСЖУ та керівництва ПАТ «Укрпошта», яка відбулася 12 червня в офісі НСЖУ.

 

Саме цим «Укрпошта» пояснює пропозиції великим видавцям відтермінувати розрахунок з редакціями за підсумками передплатної кампанії. 

– На сьогодні, за нашими підрахунками, потрібно віддати редакціям близько 260 млн грн. За умовами контракту виплата має відбутися наприкінці липня – початку серпня. Аби добре було всім, пропонуємо розтермінувати виплати з авансуванням 40 відсотків і відтермінування хвоста у вересні, – сказав Олександр Чернявський. – Звісно, остаточне рішення буде за редакціями, наполягати тут ми не маємо права.

Передплатні кошти, як відзначає Олександр Чернявський, звісно, не є власними коштами «Укрпошти» – їх приносять громадяни, воліючи передплатити те чи інше видання. А «Укрпошта» тут виступає лише посередником.

– Але ситуація складається така, що нині підприємство перебуває в досить-таки скрутному становищі. Тому нам важливо досягти взаємовигідного компромісу. У нас ось уже півроку залишається неврегульованим питання стосовно тарифікації Пенсійного фонду. А цей вид діяльності досить потужний: поглинає близько 50 % наших витрат, а в доходній частині становить близько 25 %, – відзначає Олександр Чернявський. – Ми дуже сильно залежимо від Пенсійного фонду: якщо ж відмовимося від співпраці з ним, то близько 20–25 тисяч працівників Укрпошти втратять робочі місця, буде закрито близько 6 тисяч відділень. Але після зростання мінімальної заробітної плати грошей, які надходить від Пенсійного фонду, не вистачає для виплати заробітної плати нашим листоношам, операторам та іншим працівникам. На жаль, за такої ситуації мусимо визнати, що «Укрпошта» перебуває на межі банкрутства.

Як відомо, вперше «Укрпошта» істотно затримала розрахунки з українськими видавцями на початку 2017 р., одразу після запровадження нового рівня мінімальної заробітної плати у 3200 грн.

Щоправда, він не розповів, як за цей самий період на кілька порядків зросли зарплати керівництва поштового відомства та очільників в областях...

Служба інформації НСЖУ.

На фото: під час виступу Олександра Чернявського перед журналістами в НСЖУ.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.4%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (229) - 43.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.7%