Сила – у правді. А правда – в об’єктивності!

Сила – у правді. А правда – в об’єктивності!

Уже місяць вся увага світової громадськості прикута до українського Євромайдану. За часи Незалежності наша держава пережила чимало страйків та акції протесту, згадати лишень початок 90-х – Революція на граніті, страйки шахтарів ...
Помаранчева революція показала всьому світу, що владу можна змінити без кровопролиття. І на євромайданах усе починалося мирно. Все було б добре, аби не події в ніч на 30 листопада.
Однозначно ставати на той чи інший бік у цій ситуації можна, ретельно вивчивши всі факти і почувши всі аргументи.
Прокуратура визнала, що правоохоронці подекуди перевищували службові повноваження й надміру застосовували силу до мітингувальників. Так, побиття людей не додає честі бійцям спецпідрозділу «Беркут». Але розгляньмо й інші факти: чому у ЗМІ замовчується, що тоді на Майдані були радикально налаштовані молодики, які і вчиняли провокації проти спецпризначенців? Відео цих провокацій легко знайти в Інтернеті.
Хто кого провокував, хто до кого і яку силу застосовував – правоохоронці розберуться. Зробить свої висновки по тому і суд. А люди зараз, роблячи власні висновки, повинні мати повну інформацію про події, які відбувалися і відбуваються зараз.
Після подій біля Адміністрації Президента, поспілкувавшись із колишніми працівниками МВС та почитавши деякі матеріали, особисто я вважаю, що там спецпризначенці чесно виконували свою роботу. Звідусіль лунають звинувачення «Беркута» у побитті демонстрантів, але чому забувають про те, як хлопців, що охороняли АП, били залізними ланцюгами, палицями, розпилювали газ. То якою ж мала бути реакція правоохоронців, які охороняли громадський порядок, на такі дії «мирних» демонстрантів? А тому вважаю, що з’ясовувати й давати оцінку подіям кінця листопада –початку грудня в Україні, необхідно виважено і прискіпливо. Необхідно знайти провокаторів, покарати  і «беркутівців», які застосували надмірну силу, розганяючи демонстрантів, і тих, хто віддавав накази. При цьому, не забуваймо, що в тій же ж Європі, куди ми всі так прагнемо, досить часто розганяють демонстрації і радикальнішими методами. Там поважають Закон. Чого не скажеш про наших опозиційних лідерів, які дозволяють собі захоплювати приміщення органів влади.
Нехай кожен займається своїми справами! Уряд та Президент нехай думають про майбутнє країни. А правоохоронці нехай з’ясовують, чому пролилася кров, хто в цьому винен, чи законними є дії правоохоронців, опозиціонерів, революціонерів. Нехай усі, хто порушував закон, будуть покарані, з якого б боку барикад вони не стояли. І перш ніж виходити на барикади чи братися за гумові кийки, спробуємо домовитися, як це заведено у цивілізованих європейських країнах.
Петро Михальчук.
На фото автора: образливі вислови стали для декого з євромайданівців формулою всієї поведінки…

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 50%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 22.4%
Мене це не стосується. (8) - 10.5%