Діти їдуть у літні табори!

Діти їдуть у літні табори!

Турбот у профспілкових організацій вистачає завжди. Та чи не найгарячішою порою для них є літо. І не тому, що воно найспекотніше. Це період, коли треба думати про відпочинок не тільки членів профспілок, а їх сімей, у тому числі і дітей. 

У нас це завжди звалювали на плечі наймасовішої організації. Ця традиція незалежній Україні лишилася у спадок від радянської імперії, про яку мимоволі  згадали під час спілкування з головою Федерації профспілок області Іванною Дубинкою-Філозоф. 
– За останніх п’ять років нам, усьому українському суспільству, випало чимало випробувань, – роздумує Іванна Анатоліївна на початку нашої розмови. – Не оговтавшись від фінансово-економічної кризи, обласним профоб’єднанням і його членським організаціям довелося працювати в умовах чергової хвилі загострення фінансової, економічної та політичної ситуації в країні, неоголошеної війни на Донбасі. Незважаючи на глибокі проблеми, спричинені зазначеними факторами, члени профспілок та всі профспілкові ланки  стали активними учасниками демократичних перетворень в країні. Для відстоювання інтересів людей найманої праці нам доводилося застосовувати гнучку тактику – від ведення соціального діалогу, колективних переговорів до організацій протестних дій.
Висловивши точку зору стосовно нинішньої непростої ситуації, очільниця профспілок Волині плавно переводить русло розмови про відомчі дитячі оздоровчі табори. Їх у цієї наймасовішої громадської організації аж чотири: «Веселка»,«Світанок»,«Супутник», «Чайка», які відповідно курують галузеві обкоми профспілок: працівників  агропромислового комплексу, державних установ, освіти та охорони здоров’я. 
Усі дитячі заклади  обладнані пожежною сигналізацією. В корпусах облаштували душові кабіни. Керівники оперативно реагували на зауваження різних служб, аби створити максимальну безпеку для відпочинку дітвори.
– Можливо, дещо й не доробили за браком часу та коштів, – зізнається Іванна Анатоліївна, – але поза увагою не полишимо будь-яку проблему. Усі наші заклади утримуються за рахунок профспілкових внесків наших спілчан.
«Світанок» розташований у мальовничій місцевості с. Дачне, що у Ківерцівському р-ні. Тут зробили косметичний ремонт, покосили траву, територію ретельно прибрали. Перші таборяни прибудуть  сюди 16 червня. Вартість однієї путівки сягає майже 3 тис. грн. За одну зміну сюди заїжджає 230 – 240 дітей різних вікових груп, з якими працюють студенти-практиканти Східноєвропейського національного  університету ім. Лесі Українки та Володимир-Волинського і Луцького педагогічних коледжів. І не тільки у цьому, а й в інших таборах. Директором працює досвідчений керівник, ентузіаст своєї справи, ще вмілий та дбайливий господар Леонід Мацюк. Іншими закладами опікуватимуться Андрій Здіховський (освіта),  Тетяна Гуменюк (охорона здоров’я) та Галина Дзецька, яка, до речі очолює Горохівську районну організацію працівників профспілки агропромислового комплексу.
Табір оздоровлення та відпочинку «Веселка»  знаходиться у с. Терешківці, що на Горохівщині. Він розпочне свою роботу з 25 червня. Усе, що можна було, зробили власними силами.
Розпочався заїзд першої зміни дітей в літній оздоровчий табір «Супутник», який розташований на мальовничому березі заповідного озера Світязь за межами с. Світязь. Він розрахований на 240 дітей. Цього року в найбільшу здравницю для змістовного відпочинку та цілющого дозвілля прибуде чимало дітей.

– Путівки в «Супутник», який почав роботу з 3 червня, коштують хоча й недешево, але користуються величезним попитом, – мовить голова Волинської обласної профспілкової організації Іванна Дубинка-Філозоф. –  Втім, до початку цього сезону нам вдалося багато чого зробити. Гарно зробили косметичний ремонт, закупили посуд, постільну білизну.  Тут новітні технології, зокрема, система підігріву води за допомогою енергії сонця. Зроблено й цивілізований туалет, який разом із душовими підключено до централізованої системи каналізації. Але в планах профспілок – подальша розбудова найголовнішої волинської оздоровниці. Звичайно, для цього потрібні підтримка на місцевому та центральному рівнях, іноземні грантові проекти і час. Власних коштів катастрофічно не вистачає.
У Шацькому поозер’ї знаходиться і друга дитяча оздоровниця – «Чайка». Вона належить обласній профспілковій організації працівників охорони здоров’я. За одну зміну тут перебуває 160-170 дітей. Оздоровчий сезон розпочинається з 16 червня. Вартість путівки становить 4 тис грн.
– Аби не повторюватися, відразу  зауважу, що цьогоріч для всіх дитячих таборів ми закупили чимало меблів, різного інвентаря, постільної білизни та посуду, – видає ще одну важливу інформацію Іванна Анатоліївна. – Усе робиться для того, щоб діти набралися не тільки приємних вражень, а сил та здоров’я. Хочу заспокоїти батьків: ми робимо все, аби вберегти кожну дитину від  найменшого лиха. В усіх оздоровницях підібраний прекрасний персонал. 
Приготуванням їжі теж займаються професійні кухарі. Якість харчування контролюють медичні працівники, з якими також укладені угоди.
– Іванно Анатоліївно, а що можете сказати відносно правової безпеки малолітніх ваших поселенців? Не секрет, що окремі особи, які схильні до правопорушень, можуть проникнути на територію табору.
– Ми також це передбачили, – реагує миттєво очільниця обласної профспілки. – З місцевими відділками поліції укладені угоди про цілодобове чергування їхніх працівників на території дитячих закладів у сезон відпочинку. Просимо Бога, аби літній оздоровчий період пройшов без будь-яких ексцесів. І всі хлопчики та дівчатка вернулися до рідних домівок здоровими, бадьорими та веселими. Вірю і знаю, так воно й буде!

Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото Богдана ГОНЧАРУКА та автора: діти відпочивають на Світязі; Іванна Дубинка-Філозоф.  


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%