Сторінками минулого 14.06.2018

Сторінками минулого 14.06.2018

80 років тому
Недуга механізму
«Українська проблема в Польщі – це недуга всього державного механізму… В умовах теперішньої польської політики… українців трактують в Польщі весь час як предмет, навіть при зусиллях так званого «порозуміння». Це ж суперечить усім біологічним засадам новітньої держави. Навіть при «округлому столі» немає зараз в Європі місця для колоніальної політики!», – сказав керівник УНДО, посол польського сейму Василь Мудрий».
(«Волинське слово», 1938 р.).

74 роки тому
«Жовтоблакитні мерзотники»
«Відомий радянський письменник Андрій Малишко таврує ганьбою гітлерівських окупантів та його «українсько-німецьких» пособників-націоналістів: «Намагаючись порушити єдність українського народу, Гітлер розбив награбовані ним українські землі на три частини: західні області приєднав до так званого польського генерал-губернаторства, південні землі разом з Одесою «ласкаво вручив» Іоні Антонеску, решту передав у відання одного з департаментів розенбергівського, прогорілого тепер, міністерства «окупованих східних областей… Мріяв Гітлер і морально роз’єднати наш народ, непорушно згуртований навколо своєї рідної радянської влади, навколо партії більшовиків. Жовтоблакитні мерзотники – українсько-німецькі націоналісти з шкури пнулися, щоб догодити своєму хазяїнові».
(«Радянська Волинь», 1944 р.).

50 роки тому
У раду – колгоспників
«Вирішальну роль у розвитку колективного господарства, громадсько-політичному та культурному житті села відіграють комуністи. До складу колгоспної парторганізації вже увійшло 34 комуністи.  Жодна проблема господарського і громадсько-політичного життя колгоспу Старого Чорторийська не залишається поза її увагою.  Переважна більшість комуністів працює на вирішальних ділянках виробництва – в бригадах, на фермах. Трудівники села беруть активну участь у політичному житті, тому до сільської Ради колгоспники обирають передовиків виробництва і кращих представників інтелігенції. А депутати та актив проводять велику роботу для  підвищення добробуту населення, поліпшення його побутових умов».
(«Вільна праця», 1968 р.).

На фото з архіву: відкриття пам’ятника на честь радянських воїнів, які загинули в боях за с. Старий Чорторийськ.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (228) - 43.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (159) - 30.6%