Військовий полігон – заборонена зона!

Військовий полігон – заборонена зона!  

Щоб не заважати військовим і не загинути – краще сюди не ходити!

В оточенні наших лісів, в межах Ковельського, Маневицького та Камінь-Каширського р-ну Волинської обл., знаходиться Поворський авіаційний полігон. Проникнення на нього сторонніх осіб – суворо заборонене!

На цей час на полігоні періодично проводяться військові навчання з використанням особового складу, військової техніки та озброєння, заходи з практичного застосування авіаційних засобів ураження (бомбометання, пуски ракет), стрільби з військового озброєння, знешкодження (підриви) боєприпасів, які не вибухнули.
Незважаючи на постійне проведення з боку командування авіаційного полігона роз’яснювальної роботи, на територію полігону продовжують потрапляти громадяни, які нехтують безпекою свого життя та життя своїх дітей.
Територія авіаційного полігона є забороненою зоною для населення і осіб, що не мають прямого відношення до його роботи. Вхід та в’їзд на територію авіаційного полігону категорично забороняється.
Межі полігону встановлюються шлагбаумами і попереджувальними знаками з написами: «Небезпечно! Територія полігону! Проїзд і прохід суворо заборонені!». 
Як повідомлялося нами раніше, на територіях колишніх та діючих полігонів України, внаслідок ігнорування забороною перебування на полігонах, недопущенням збору бомб, ракет, снарядів не припиняються випадки, пов’язані з травмуванням, загибеллю та у відповідних випадках – притягненням людей до кримінальної відповідальності.

На жаль, не всі громадяни усвідомлюють небезпечність перебування на забороненій зоні та відповідальність, яка настає за збір та демонтування вибухонебезпечних предметів.
Так, 4 квітня 2011 р. під час пошуку металобрухту та небезпечного поводження з металевим предметом, подібним на бомбу, загинуло двоє жителів с. Черемошне Ковельського р-ну Волинської обл.
А 9 серпня 2011 р. у с. Поворськ Ковельського р-ну від розриву вибухонебезпечного металевого предмета загинула одна неповнолітня особа та травмована інша.
Причиною загибелі та каліцтва людей є ігнорування забороною перебування на території полігону, недопущенням збору бомб, ракет, снарядів інших металевих предметів.
Можна навести інші приклади трагічних випадків на полігонах, і вони щоразу нагадують, що пустощі з боєприпасами та невідомими предметами призводять до нещасних випадків.
Звертаючись до громадян, які проходять на територію полігону з різною метою, нагадуємо про заборону та небезпеку перебування на забороненій зоні.
Особливо хочеться попередити шукачів «дармового» металу, які всупереч забороні заходять на небезпечну територію, видобувають вибухонебезпечні предмети, демонтують та здають в пункти прийому металобрухту. Командування авіаційного полігону попереджає, що до крадіїв металу на території авіаційного полігону будуть застосовуватись рішучі заходи відповідно до чинного законодавства України.
Шановні краяни! Не наражайте на небезпеку себе і своїх дітей! Обійдіть полігон стороною. Не підбирайте і не розбирайте авіаційні боєприпаси, незнайомі вам речі. Це небезпечно для життя і здоров’я як вашого, так і тих, хто поруч з вами.

І. О. ПЧЕЛЬНІКОВ,
начальник авіаційного полігону.
На фото порталу «Вoard.lutsk.ua»: цілі бойових стрільб на військовому полігоні в Поворську.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%