Знову лебідь, рак та щука...

Знову лебідь, рак та щука... Як відомо, попри те, що 20 грудня планували провести відразу дві сесії облради, фактично не вдалося провести жодної. Керівники різних фракцій та депутатських груп мають різні бачення щодо порядку денного. Під час перерви у роботі позачергової сесії, оголошеної 20 грудня, відбулося засідання погоджувальної ради.
23 грудня представникам фракцій запропонував зібратися голова облради Володимир Войтович. Таким чином участь у перемовинах взяли, окрім Володимира Івановича, Роман Карпюк («Батьківщина»), Олександр Башкаленко (Партія регіонів), Лідія Томашевська («Єдиний центр»), Святослав Боруцький («Свобода»), Сергій Слабенко («Наша Україна»), Михайло Скопюк («Народна партія), а також народний депутат України від «Свободи» Анатолій Вітів та перший заступник голови облради Юрій Лобач.
За інформацією прес-служби облради, обранці запропонували спочатку висловитися щодо своєї позиції Володимиру Войтовичу. Голова облради вважає, що «у переліку питань порядку денного першим має стояти те питання, через яке було скликано позачергову сесію на вимогу 29 депутатів. По-друге, у ситуації, що склалася варто зважати на уже зафіксовану позицію Волиньради щодо курсу України по шляху Євроінтеграції. Однозначно, на думку пана Войтовича, Волиньрада повинна сказати своє слово відносно побиття мирних демонстрантів в ніч з 29 на 30 листопада  і вимагати покарання винних».
Як стверджує  Роман Карпюк, провести сесію заважає патова ситуація з колегією облради. Сергій Слабенко переконаний, що закривати позачергову сесію не варто, навпаки – рада має висловити позицію щодо подій в Україні. Лідія Томашевська та Михайло Скопюк закликали представників політичних сил до порозуміння. Однак головного досягнути так і не вдалося: коли відбудеться позачергова сесія і яким буде її порядок денний – невідомо. Свободівці наполягають на тому, щоб першими розглянути питання: «Про Звернення Волинської обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та Волинській області після кривавого побиття учасників Євромайдану в місті Києві 30 листопада 2013 року», «Про недовіру Клімчуку Б.П. – на посаді голови Волинської обласної державної адміністрації», «Про звільнення Войтовича В.І. – з посади голови Волинської обласної ради», а згодом решту питань: « Про Звернення Волинської обласної ради до волинян», «Про Звернення Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та усіх політичних сил», «Про повернення з м. Києва особового складу роти міліції особливого призначення "Беркут" УМВС України у Волинській області і недопущення направлення у м. Київ військовослужбовців в/ч 1141 (32 окремий батальйон внутрішніх військ)».
Регіонали погоджуються працювати за таким порядком денним за умови: коли більшість у залі не проголосує за ці проекти рішень, працювати далі. Однак лідери опозиційних фракції зазначають: добиватимуться обов’язкового розгляду в сесійній залі кадрових питань.
Зрештою, зійшлися на єдиному: сесійна зала запрацює у період з 8 до 14 січня.
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: Сергій Слабенко та Володимир Войтович під час позачергової сесії 20 грудня.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

«Чи готові ви в разі збройної агресії Росії на Волинь зі зброєю в руках боротися з окупантами?».

Піду на війну в перших лавах (8) - 32%
Для цього є армія, прикордонники, поліція і СБУ (4) - 16%
Буду підпільником (5) - 20%
Ми приречені на поразку (2) - 8%
Мене це не стосується (4) - 16%