Сторінками минулого 21.06.2018

Сторінками минулого 21.06.2018

370 років тому
Горять маєтки…
«У 1648 р. Волинь була охоплена хвилею повстань. Створені загони допомагали селянсько-козацькому війську гетьмана Богдана Хмельницького. Центром визвольного руху став Луцьк, який очолив луцький міщанин, ляндвійт Ф. Липка, який одержав від полковника Гуляницького дозвіл на організацію загону. Разом із козацьким гарнізоном вони розправилися зі шляхтою та багатою міщанською верхівкою, громили і палили маєтки в навколишніх селах».
(«Історія української культури», 1961 р.).

50 років тому
Бригада з Берегово
«Укрупнена в 1958 р. за рахунок приєднання «Росії» та імені Суворова артіль «Комсомолець» у с. Березовичі Володимир-Волинського р-ну досягла великих результатів у колгоспному будівництві. А місцеві будівельники дружать і змагаються з будівельниками Берегівського р-ну Закарпатської обл., тому в «Комсомольці» весь минулий рік працювала бригада закарпатських умільців у складі 9 чоловік на чолі з Ф. Халусом».
(«Слово правди». 1968 р.).

25  років тому
Референдум за вибори
«За даними Світового баку, рівень інфляції в Україні був найвищим у світі, а економічна ситуація – найгірша з усіх постсоціалістичних країн, крім тих, де точилися внутрішні збройні конфлікти. На Волині спад виробництва сягнув 18%, ціни виросли в 30 разів… Під тиском 17 червня Верховна Рада України прийняла Постанову про проведення 26 вересня 1993 р. Всеукраїнського референдуму з питань довіри (недовіри) Президентe та Верховній Раді».
(«Народна трибуна», 1993 р.).

10 років тому
Корвет «Луцьк» проти «сєпарів»
«Недавно м. Луцьк, який уже давно займається шефською опікою над корветом ВМС України «Луцьк», завітав заступник командира з виховної роботи старший лейтенант Олег Рибчук. Повідомив, що в екіпажі 11 офіцерів, 11 мічманів і 69 матросів. З цього року комплектування здійснюється лише на контрактній основі, тому, запевнив, що волинянам місце на борту завжди знайдеться. А ще розказав, як торік «Луцьк» уперше взяв участь у навчаннях під егідою НАТО в Середземному морі, а в цьому – біля Одеси разом із моряками 18 країн світу вправлялися в наданні допомоги уявній країні, де буцімто виникла конфліктна ситуація, котра передбачала оперативне втручання».
(«Волинська газета», 2008 р.).
На фото порталу «NewsFront»: корвет «Луцьк» у російському полоні.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (149) - 29.4%