«Молодички» – миротворець-амбасадор!

«Молодички» – миротворець-амбасадор!


Народний аматорський фольклорний ансамбль «Молодички» Шацького МБК відсвяткував свій 35-й день народження. 

Ансамбль створений у 1983 р. Ніна Вирович разом зі своїми дівчатами впродовж років плекали колектив і збагачували його новими талантами, репертуар – сучасними і старовинними піснями, сценічне вбрання – безцінними тканими і вишитими столітніми костюмами. «Молодички» відродили древні поліські звичаї гуляння на весіллі, обжинок, вертепу, збирання ягід тощо. Співачки – неодноразові переможці та лауреати обласних, республіканських та міжнародних фестивалів, незмінні учасники районних творчих заходів. Багаторічна плідна творчість колективу в 2001 р увінчалася визнанням на всеукраїнському рівні – «Молодичкам» присвоїли звання народного ансамблю. 
…Селищний сквер у неділю, 17 червня, швидко наповнювався шанувальниками творчості колективу. Прибували гості – з Шацька, Луцька, Тернополя, Бреста (Білорусь), Влодави (Польща) тощо. З квітами, подарунками, теплими словами, піснями і щирими зиченнями. Кожен зі сцени озвучував свою історію знайомства і співпраці з «Молодичками». Ніну Вирович називали лідером, іконою української культури в Польщі, миротворцем, амбасадором (послом), людиною, яку Бог щедро нагородив талантом. Ансамбль є дружньою творчою родиною, в якій пісня об’єднала медиків, кухарів, освітян, фінансистів та культпрацівників.
«Молодички» справно, з допомогою пісні, налагоджують міжнародні зв’язки з сусідніми країнами і торують шляхи до співпраці. Багато років співачки дружать із учасниками чоловічого ансамблю «Благовєст» з Брестського р-ну Білорусі. Вітати «Молодичок» прибули Олександр Солоневич, голова Чернавчицької селищної ради Брестського р-ну, та згаданий колектив, славний своїми потужними голосами і душевними піснями. 
«Це наша Ніна, наші «Молодички!» – з такими словами щоразу зустрічають улюблений колектив у м. Влодава (Польща). Без виступу ансамблю у цьому польському місті не обходиться майже жодне торжество. Дівчат з ансамблю там люблять, шанують і високо цінують їхню творчість. З такими словами вийшли на сцену вітати колектив керівництво міста і гміни Влодава, міські стражі (правоохоронці), а згодом і колектив «Кресов’янки».
Вітали ювілярок зі сцени протоієрей Володимир Гичка, настоятель Свято-Онуфріївського храму смт Шацьк, Василь Голядинець, голова Шацької РДА, і Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Людмила Цевух, в. о. Шацького селищного голови, та Оксана Юхимук, начальник відділу культури. 
Анна Стасюк, представниця благодійного фонду «Патріоти Волині», зачитала вітальний лист від народного депутата Степана Івахіва. Ірина Хмілевська, заслужений діяч мистецтв України, назвала Ніну Вирович своєю подругою і побажала колективу відзначити ще не один творчий ювілей.
Порадували шацьку публіку і давні друзі «Молодичок» – колоритний ансамбль з Тернополя «Настасівські музики». Запальні композиції, українські пісні, віртуозна гра на музичних інструментах та іскрометний гумор – тернополяни своїм виступом «запалили» серця глядачів.
Найкраще зі свого репертуару подарували шачанам і гостям у день свого ювілею і самі винуватці торжества – ансамбль «Молодички». На завершення всі учасники концерту заспівали разом українську народну пісню «Розпрягайте, хлопці, коні».

Мирослава ЦЮП’ЯХ.
На фото автора: «Молодички».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.5%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (150) - 29.5%