Боротьба з сепаратизмом чи полювання за інакомислячими?

Боротьба з сепаратизмом чи полювання за інакомислячими?

До порядку денного Верховної Ради 21 червня представники «Народного фронту» і БПП включили законопроект №6688, яким хочуть дозволити СБУ без рішення суду блокувати всі сайти.

 

Про це йдеться в картці законопроекту на сайті парламенту, який дослідили колеги з «Української правди».

«Його автори, нардепи з комітету нацбезпеки і оборони Іван Вінник, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол пропонують внести зміни до деяких законів з метою «протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері», – зазначається.

У разі ухвалення закону такими загрозами вважатимуть вплив на дії органів влади і віднесуть їх до категорії «технологічний тероризм».

«Зокрема, Службі безпеки України хочуть надати право блокувати доступ до будь-якого інформаційного ресурсу вже не тільки за рішенням суду, а й на підставі рішення прокурора, слідчого або Ради нацбезпеки і оборони. Законодавчою ініціативою обурилася перший заступник голови комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. Вона написала у Facebook, що прикладом таких загроз, із якими пропонує боротися цей законопроект, є «будь-який громадський контроль чи пересічний пікет», – пише «Українська правда».

Слід нагадати: ініціатори обмежень – це представники правлячої більшості. Іван Вінник належить до фракції «Блок Петра Порошенка (округ №184, Херсонська обл.), Дмитро Тимчук  («Народний фронт», №13 у списку партії). Тетяна Чорновол  – «Народний фронт» (№2 у списку партії).

Протягували нововведення довго і важко. Перша спроба зафіксована ще 12 липня 2017 р. Друга невдала 19 червня ц. р. Із другої спроби і третя, нарешті, вдала, обідньої пори 21 червня 2018 р.

А проходить цей законопроект через комітет, який очолює ще один одіозний представник правлячої більшості. Йдеться про Сергія Пашинського (фракція «Народний фронт», №12 у списку партії), який очолює комітет з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України.

Світлана КОМА.

Фото з порталу «Порадимо».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14.7%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (220) - 46.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (130) - 27.3%