Закон про недопущення переслідування протестувальників потребує змін – голова Апеляційного суду АРК

Закон про недопущення переслідування протестувальників потребує змін – голова Апеляційного суду АРК Закон про недопущення переслідування протестувальників потребує змін – голова Апеляційного суду АРК

Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" потребує внесення змін для забезпечення його ефективної реалізації.

Таку думку висловив голова Апеляційного суду АР Крим Валерій Чорнобук в коментарі виданню Укрінформ.

"Верховна Рада України повинна повернутись до розгляду питання щодо внесення до цього закону відповідних техніко-юридичних змін, які б забезпечили ефективну реалізацію його положень на практиці та узгодженість із чинними законодавчими актами", - сказав він.

За словами Чорнобука, цьому закону не вистачає трактування понять та інших уточнень. Має місце, в тому числі, і неузгодженість із, зокрема, Кримінальним і Кримінальним процесуальним кодексами.

Нагадаємо, 19 грудня Верховна Рада ухвалила Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".

23 грудня Президент підписав цей закон.

Закон про амністію учасників Євромайдану – прояв гуманності Президента

Так вважає Олег Батюк, депутат обласної ради, кандидат юридичних наук, доцент, завідувач кафедри кримінального права і процесу Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

Мабуть, ще жоден закон не приймався Верховною Радою таким поспіхом. Це було зумовлено соціальною напругою, яка склалась після подій на Євромайдані. Дії силовиків та утримування людей під вартою, зрозуміло, не подобались нікому - ні опозиції, ні провладним народним обранцям. Обурений цим був і Глава держави, який після «круглого столу» з екс-президентами пообіцяв усіляко сприяти звільненню учасників Євромайдану. І дуже оперативно свою обіцянку виконав, коли 23 грудня підписав прийнятий парламентом Закон "Про усунення негативних наслідків та

недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань". Зрозуміло, що закон, який приймається у такий короткий термін може бути недосконалим, містити певні юридичні неузгодженості з іншими законодавчими актами. Для мене, як юриста, теж незрозуміле трактування поняття «учасник акції протесту і масових заходів». Я погоджуюсь із головою Апеляційного суду АР Крим Валерієм Чорнобуком в тому, що у законі також не відзначено, за які саме дії і правопорушення особи повинні бути звільнені від відповідальності. Тобто існує загроза того, що від відповідальності може бути звільнена особа, яка хоч і була учасником відповідного протесту чи масового заходу, але вчинила інший важкий злочин.

Одне слово, є низка юридичних моментів, які депутати поспіхом не врахували. Але можна прийняти відповідні поправки. У Верховній Раді достатньо фахових юристів, які, сподіваюсь, зроблять цей важливий Закон прийнятним і для амністованих громадян, і для адвокатів та суддів, які зіткнулись з юридичними протиріччями.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%