Круглий стіл

Круглий стіл

У Шацькому національному парку шукатимуть старовікові ліси

Нещодавно відбулась робоча зустріч директора Шацького національного природного парку Марії Христецької, заступника директора з наукової частини, представників Львівської лісовпорядкувальної експедиції та представників Фонду дикої природи WWF, повідомляє «Район Шацьк».

На заході обговорили питання реалізації проекту «Екосистемної адаптації до змін клімату та сталий регіональний розвиток в Україні шляхом підтримки Розтоцького, Деснянського та Карпатського біосферних резерватів».

Говорили й про потреби ідентифікації пралісів і старовікових лісів, – інформують у прес-службі Шацького національного парку.

Протягом останніх років, у зв’язку з антропогенним впливом на природні комплекси та різкими змінами клімату, спостерігаються суксеційні процеси у природному середовищі. Особливо це відчувається в деградації територій водно-болотних угідь регіону, а також різкому рості захворювання лісів через зміну кліматичних умов. Праліси є еталоном природного розвитку лісових екосистем і мають критично важливе наукове значення.

В Україні праліси потребують детального дослідження та інвентаризації, адже їх, на жаль, залишилось дуже мало.

У Шацькому НПП також помітні негативні наслідки проведених в радянський період осушувальних робіт. Зокрема, це спостерігається у гідрологічному режимі водойм та санітарному стані лісових екосистем. Ідея реалізації українсько-німецького проекту «Екосистемної адаптації до змін клімату та сталого регіонального розвитку в Україні» є надзвичайно актуальною.

Наразі обговорено цілі й завдання даного проекту, ведуться підготовчі роботи по його реалізації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%