Ото кадри!

Ото кадри!


Для гімназистів із Ратного жарти стали засобом від усіх проблем.

Побачивши юних ратнівчан на сцені Луцького палацу культури, не могла не познайомитися з ними ближче. Адже хлопці й дівчата несли такий позитив, що аж кортіло дізнатися: звідки стільки оптимізму?!

«А чого журитися?» – риторично запитують мої співрозмовники. Можливо, там, у дорослому житті, проблем у них додасться. Але в 17 років життя прекрасне. Тож варто спішити ним насолодитися.

– Для нас найбільша радість – виступати, – продовжуємо бесіду. – Хтось іще змаленьку, а хтось – у більш зрілому віці (і дружно сміємося, – авт.) став почуватися артистом. От ми й вирішили об’єднатися в команду з колоритною назвою «ЧП».

– Це така гра слів, – пояснюють хлопці. – Адже спершу ми згуртувалися для участі в турнірі юних інспекторів дорожнього руху. Тож таким чином обіграли російську абревіатуру «Чрезвычайное происшествие» і оптимістичне українське «Через перепони».

Своїм капітаном юні «чепісти» обрали Оксану Андросюк. І не тому, що вміє голосно свистіти й дорогу переходить лише на зебрі. Основна причина – сценічний досвід дівчини.

– Вона – золотий голос Волині, – не без гордості кажуть парубки. Причому це не метафора, а реальний титул!

Із пелюшок тренуючи голосові зв’язки, Оксана вже з першого класу почала виходити на сцену. А наполеглива робота над вокалом допомогла ратнівчанці здобути перемоги на районному, обласному, навіть всеукраїнському рівнях.

– Та найбільш вагомим своїм здобутком вважаю гран-прі фестивалю «Летавчанка збирає друзів», який відбувався в місті Хмельницькому, – зауважує юна артистка.

Отож, із таким козирем, як Оксана Андросюк, ратнівські чепісти стали підкорювати сцени спершу свого району, а потім і всієї Волині. Причому аргумент мали залізний.

– У Ратному є дві школи. Наша гімназія – під номером один. Тому справою честі вважаємо першими лишатися не тільки за номером, – пояснюють учні. – Ми зі школою номер два постійно перетягуємо ковдру суперництва. Це стосується успіхів у навчанні, спорті, конкурсах і фестивалях. Нам завжди хочеться втерти їм носа. І саме бажання лишатися лідером постійно допомагає нам на шляху до нових перемог.

До таких, наприклад, як участь у турнірі «Знайди себе у світі професій», який проводиться спеціально для випускників і має на меті допомогти старшокласникам вибрати майбутню спеціальність.

– Коли фахівці центру зайнятості запропонували нам спробувати себе у такому проекті, ми охоче зголосилися, – розповідає ще одна артистка, Ірина Ващук. – Чому б і ні, коли є команда й бажання виступати.

– Просто тут потрібно було розширити свої знання, – додає Оксана Андросюк. – Раніше ми зосереджували увагу на правилах дорожнього руху, на особливостях роботи даішників. Тепер же мусили дізнаватися про всі робітничі професії, про ситуацію з ринком праці, про те, чи легко людині з вищою освітою знайти роботу. Тобто під час підготовки до турніру ми ще й власний кругозір розширили, почали всерйоз задумуватися над питаннями, які раніше здавалися нецікавими.

А ще зумисно для конкурсу гімназисти назву команди придумали. Бо ж яке може бути «ЧП», коли в центрі уваги – кадрове питання. Відтак у Ратному з’явилася ще одна команда із двозначною назвою «Кадри».

– Справді, кадрами ми ще з дитинства стали. Нас хлібом не годуй, дай якусь витівку утнути, – жартують хлопці. – Тож нова назва відразу всім сподобалася.

А от щоби цікаві виступи підготувати, учням доводиться постійно і плідно працювати. Бо, зізнаються, плагіатом не займаються. І на кожному жарті сміливо можна ставити «Made in Ratno».

– Коли якусь влучну фразу чуємо, відразу стараємося записати. Навіть спеціальні блокноти із собою носимо, – зізнаються «кадристи». – Буває, придумаєш дотепне щось – а тут урок. Обережненько записника дістаєш і нотуєш, щоб, бува, котрийсь із жартів із голови не вилетів.

Костюми та сценічні образи команда теж собі придумує сама. Тож ким тільки не були її учасники. А шкільна самодіяльність без них узагалі не обходиться.

– Нас не лише вся гімназія знає. Ідеш, буває, вулицею Ратного і чуєш: «Дивись!Дивись! Це ж ті, що вчора виступали!» – зізнаються дівчата.

– Автографів іще не беруть, та сфотографуватися вже просять, – чи-то серйозно, чи-то жартома хваляться хлопці.

– То ви зірковою хворобою устигли заразитися? – питаю.

– Та ні. Хоча слава – це ду-у-уже приємно.

– От тільки часу вільного багато забирає. То репетиції, то виступи. Навіть у соцмережах не встигаєш «повисіти». А ще ж і вчитися мусимо, – зауважують співрозмовники.

Але з навчанням у «кадристів» – все «о’кей». Принаймні так мене запевнили.

– У нас і відмінники, і хорошисти. Один хлопчина навіть на виступ сьогодні не приїхав, бо до олімпіад готується. Та ми не ображаємося. Навпаки раді, що на обласному етапі виборов третє місце з англійської і друге – з математики. Хай ще й таким чином рідну гімназію прославляє… До речі, ось Вадим Кіперчук теж якесь призове місце зайняв, – і надають слово самому переможцеві:

– Так, на районній олімпіаді з географії здобув перше місце, а на обласній – друге, – скромно каже 9-класник. – Але на репетиції і виступи час усе одно знаходжу. Бо дуже ця справа подобається.

– Шкода тільки, – зізнаються співрозмовники, – що потім мусиш додатково займатися, факультативи відвідувати, по ночах над книжками сидіти. Тому тут варто подякувати завучу школи Марії Кошелюк, яка нам допомагає, стимулює.

– Але не думайте: оцінки не «натягує». Гімназія у нас серйозна. І до навчального процесу всі ставляться з великою відповідальністю, – пафосно зауважує один із «кадристів», і весь гурт ледь не падає від сміху.

Та хай життя артиста не зовсім просте, зате й бонусів немало приносить, переконані школярі. Це ж і слава, й весела компанія, і навіть перспектива хорошу роботу отримати!

– Багато хто з команди «ЧП» спершу про даішників тільки зі сцени розповідав, а сьогодні сам стоїть із жезлом на дорозі і вже без жартів контролює водіїв та пішоходів. Тобто людям веселим та кмітливим у житті набагато простіше.

Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%