Сторінками минулого 28.06.2018

Сторінками минулого 28.06.2018

100 років тому
Проти німців
«У грудні 1917 р. у Колках утворився ревком, до складу якого увійшли О. Регещук, Г. Квач, Т. Лаврещук, С. Васюхник. Але розгорнути діяльність перешкодили німецько-кайзерівські війська, які в лютому зайняти Колки. Проте навіть у цих умовах члени ревкому діяли, організували проти загарбників партизанську боротьбу».
(«Зоря комунізму», 1968 р.).

50 років тому
Змагання з Москвою
«Трудящі Любешова підтримали почин комсомольців залізничного депо «Москва-Сортувальна» і включилися в змагання за комуністичну працю. На райпромкомбінаті бригада, яку очолював комуніст Є. С. Славик, взяла зобов’язання працювати і жити по-комуністичному. Свого слова дотримала. А вже в грудні 1960 р. їй було присвоєне високе звання колективу комуністичної праці».
(«Червона Зірка», 1968 р.).

25 років тому
Розігнати, як Єльцин!
«Виступаючи проти підписання угод із Росією, на Волині створили надзвичайний страйковий комітет порятунку нації і держави. Керівники А. Волчок, Г. Кожевніков, В. Малиновський і О. Юрченко відправили пікетувати в Київ майже 400 волинян. А на засіданні Верховної Ради народний депутат від Волині Федір Свідерський заявив, що «патріоти України з усіх областей держави підтримують вимоги про дострокові вибори парламенту», вони обурені, а тому «вибір буде за Президентом Кравчуком, якому не залишиться нічого іншого, як повторити кроки Єльцина (мається на увазі збройний розгін російського парламенту, – авт.)»…

15 років тому
Обіцянка Героя 
Ініціативу голови облдержадміністрації, Героя України і члена НСЖУ Анатолія Француза щодо будівництва Міжнародного оздоровчого центру журналістів «Світязь» підтримав Президент України, а обласна Спілка журналістів прийняла звернення до Верховної Ради України закласти в Держбюджет 2004 р. кошти на його будівництво. «Загалом робота буде вестися толокою, – сказав під час урочистого закладення та освячення каменю на місці майбутнього спорудження Анатолій Француз. – Осторонь ніхто не стоятиме! Центр – буде!». Його підтримав і заступник голови облради Василь Струк, який теж виступив перед присутніми на березі озера Світязь».
(«Досвітня зоря», 2003 р.).
На фото: під час освячення символічного каменя на березі озера Світязь, де мали спорудити міжнародний оздоровчий центр для журналістів.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (149) - 29.4%