Брокбізнесбанк – як новий еталон надійності

Брокбізнесбанк – як новий еталон надійності

Напередодні нового 2014-го перший заступник голови правління Брокбізнесбанку Петро Пекур розповів, чому його банк у майбутньому фінансовому році стане еталоном надійності для вкладників, які його плани розвитку і які вигідні умови він пропонує для рядових вкладників та клієнтів.

– У липні нинішнього року група компаній «ВЕТЭК» почала процес входження в акціонерний капітал Брокбізнесбанку. Які значущі події відбулися у Брокбізнесбанку у зв’язку зі зміною складу акціонерів? Які попередні підсумки діяльності банку з новими акціонерами?

– У Брокбізнесбанку завершено формування ТОП-менеджменту, серед яких досвідчені, авторитетні у фінансовій сфері професіонали. У листопаді цього року акціонери Брокбізнесбанку прийняли рішення щодо збільшення статутного капіталу банку в 7 разів – до 17 млрд грн. Після оплати статутного капіталу банк займе перше місце в банківській системі України за рівнем капіталізації. Таке значне збільшення статутного капіталу дасть поштовх до посилення позицій банку на фінансовому ринку та реалізації стратегічних планів розвитку. Ну а за рівнем надійності банк об’єктивно займає лідерські позиції в банківській системі.

Якщо говорити про попередні підсумки роботи банку 2013-го, то потрібно розуміти, що нова команда тільки почала розгортати свою діяльність. Але вже зараз видно позитивні результати. З початку 2013 року статутний капітал зріс до 2,966 млрд грн. Активи банку з початку року збільшилися до 17,7 млрд. З приходом нових акціонерів значно покращилася якість кредитного портфеля.

За січень – вересень 2013-го чистий прибуток Брокбізнесбанку становив 5,445 млн грн, що майже вдвічі більше показника за аналогічний період минулого року (2,733 млн грн). За 9 місяців нинішнього року значно збільшилися чисті процентні доходи банку – до 267 млн грн проти негативного результату за аналогічний період 2012 року (мінус 58,2 млн грн). Чисті комісійні доходи – майже 137 млн грн.

– Значна частина ресурсної бази більшості банків сформована за рахунок коштів фізичних осіб. Як за останній квартал змінилася продуктова лінійка Брокбізнесбанку? Чи можна вашому банку довіряти?

– Як я вже зазначав, прийнято рішення про збільшення статутного капіталу банку до 17 млрд грн. Після його оплати  буде сформована дуже велика «подушка безпеки». За таким показником, як співвідношення статутних коштів до вкладів клієнтів, ми надовго залишимося банком номер один в Україні. Виходячи з цього, по праву можемо вважатися найнадійнішим банком в Україні. По суті, зараз представляємо новий еталон надійності для вкладників і позичальників, якого ще не було на фінансовому ринку.

Незважаючи на багаторазове збільшення статутного капіталу, банк зацікавлений у збереженні своєї ресурсної бази, продовженні взаємовигідного співробітництва з діючими клієнтами та залученні нових.

Виходячи з цього, зараз Брокбізнесбанк пропонує клієнтам ефективні інструменти отримання гарантованого відсоткового доходу. Для вкладників банк пропонує нову продуктову лінійку, яка дозволяє клієнтам легко зорієнтуватися і вибрати найбільш підходящий депозит з урахуванням своїх потреб та інвестиційних рішень.

Так, вклад «Різдвяний» дозволяє розмістити свої заощадження в гривні, доларах США і євро та щомісяця отримувати найвищий відсоток у гривні – 24,0%, у доларах США – 11,5% і в євро – 10,5%.

Для вкладників у банку також діє програма лояльності, яка дозволяє отримати бонус до базової процентної ставки за вкладом, що збільшує дохід.

Для підприємців також маємо вигідні пропозиції – це строкові депозити «Стандарт», «Стандарт Плюс», «Тижнева», «Мобільний». Продуктова лінійка для корпоративних клієнтів відрізняється високою прибутковістю, широким діапазоном термінів розміщення грошових коштів – від 3 днів до 24 місяців і надає можливість вибрати найбільш оптимальний варіант інвестування на вигідних і зручних умовах.

Тож ми можемо стверджувати, що загалом банк цього року вже демонструє стабільні показники розвитку, нарощує активні операції, кредитує економіку, залучає вклади фізичних осіб і бізнесу, зміцнює базу капіталу, тобто – статутний капітал.

– Як нинішня економічна ситуація впливає на умови ведення бізнесу Брокбізнесбанку?

– У банку 23-річний успішний досвід роботи на фінансових ринках. Наші співробітники навчилися аналізувати економічну ситуацію та її вплив на поведінкові настрої клієнтів.

Як уже зазначив, зростання статутного капіталу забезпечить достатній рівень гривневої ліквідності банку, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню обсягів кредитування фізичних осіб і бізнесу. Рішення акціонерів про збільшення статутного капіталу прийнято, а на початку 2014-го готується розміщення додаткової емісії акцій банку в запланованому розмірі після державної реєстрації. Завдяки цьому банк отримає можливість продовжувати інтенсивне нарощування як активних, так і пасивних операцій.

– Чи планує Брокбізнесбанк впровадити нові високотехнологічні продукти з обслуговування клієнтів?

– Без використання сучасних технологій жоден банк не може претендувати на ефективне обслуговування клієнтів. Тому суттєве оновлення програмно-технічної бази є для нас однією з умов динамічного розвитку банку. У зв’язку з цим можу відзначити, що недавно Брокбізнесбанк інвестував 2 млн дол. США у модернізацію ІТ-інфраструктури, зокрема – в оновлення процесингового центру.

– Як зміниться регіональна мережа Брокбізнесбанку?

 

– Брокбізнесбанк має розгалужену регіональну мережу по всій Україні, яка сьогодні нараховує понад 320 відділень. Нещодавно банк змінив режим роботи більшості відділень по всій Україні. Тепер понад 160 відділень банку працюють на 1 годину більше і без перерви на обід. Окрім цього, банк почав обслуговувати клієнтів також у суботу.

Клієнти мають більше можливостей у зручний час скористатися послугами Брокбізнесбанку. Нині починаються роботи з трансформації регіональної мережі. Ті відділення, які здійснюють обмежений спектр операцій, будуть закриті або перепрофільовані в повнофункціональні. У першому півріччі 2014-го передбачено відкриття нових 40 повнофункціональних відділень, які будуть оснащені найсучаснішим банківським устаткуванням. У зв’язку з цим хочу наголосити, що, згідно з рейтингом обслуговування клієнтів, – фізичних осіб, проведеного журналом «Фокус», Брокбізнесбанк увійшов до ТОП-п’ятірки найкомфортніших банків України.

– Чи визначено основні напрямки розвитку Брокбізнесбанку на 2014-й?

– Це буде універсальний банк, орієнтований на обслуговування середнього корпоративного бізнесу та роздрібних клієнтів. Активна присутність у цих сегментах є складовою частиною стратегії розвитку банку. Я вже відповідав одному з ділових видань, що за кількісним розширенням роздрібної мережі банку поки у нас стримані плани, але, тим не менш, ми орієнтуємося на якісне оновлення всіх наявних фронт-офісів. У сфері інформаційних технологій Брокбізнесбанк планує інтенсивно увійти в сегменти електронного та мобільного банкінгу, розширити інструменти дистанційного банківського обслуговування, зайняти в цій сфері лідируючі позиції.

Всі зміни в банку пов’язані з необхідністю зміцнення позицій Брокбізнесбанку як на ринку України, так і на зовнішніх ринках, зокрема – в Росії та Європі.

Користуючись нагодою, хочу привітати всіх із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Побажати вам і вашим родинам новорічного настрою, злагоди і достатку, більше творчої енергії в 2014 році! Щастя всім, міцного здоров’я та благополуччя.

Розмовляла Анастасія ШИШКО.

Ліцензія НБУ №138 від 06.10.20111.

Банк- учасник фонду гарантування вкладів фізичнихосіб (за реєстром №107).

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%