Чи знаєте ви...

Чи знаєте ви...

Хто як Новий рік зустрічає...

...В Австрії велике благо почути в новорічну ніч у Відні урочистий звук «Дзвона миру», встановленого на соборі Св. Стефана, навколо якого 31 грудня збираються тисячі людей.

В Аргентині за давньою традицією службовці різних закладів в останній робочий день року, що минає, викидають із вікон старі календарі, непотрібні відомості і бланки.

У Болгарії напередодні Нового року купують кизилові палички – неодмінний атрибут свята. Першого січня діти вітають рідних і близьких, злегка б'ючи їх цими паличками. З останнім ударом годинника, що свідчить про кінець року, всюди на три хвилини згасають вогні: це хвилини новорічних поцілунків.

У Нідерландах саме на новорічний стіл готують пончики з родзинками. Голландські діти обожнюють білого жеребчика. Вони звечора кладуть у дерев'яні черевики моркву і сіно, щоб зранку знайти улюблені тістечка.

У Німеччині невід'ємна страва новорічного столу – короп. Згідно з народним повір'ям, луска коропа, покладена у новорічну ніч у гаманець, гарантує достаток і щастя.

В Ірландії увечері напередодні Нового року двері будинків відчиняють навстіж, кожний може увійти і стане там бажаним гостем..

У Норвегії діти чекають дарунків від кози. Її зустрічають святкові пригощання – сухі колоски вівса, які на Новий рік кладуть у дитяче взуття. На ранок замість колосся діти знаходять новорічні гостинці.

У Португалії прийнято у новорічну ніч із кожним ударом годинника з'їдати по виноградині.

Мешканці Румунії зустрічають свято обрядовими піснями і колядками. Чоловік у масці кози і накинутій на плечі козячій шкірі виконує ритуальний танець. До Нового року печуть пироги із сюрпризом. Начинкою можуть стати мілка монета, фарфорова фігурка, перстень або червона перчина – що кому дістанеться.

В Угорщині під Новий рік у селах чути пісні ряджених. Юнаки влаштовують жартівливі вистави перед хатами, де є дівчата-наречені, а ті – де мешкають парубки-женихи. Біля ялинки члени сім'ї традиційно дарують один одному подарунки.

У Франції символ сімейного добробуту – велике поліно, яке запалюється у камінах. Пер Ноель, французький «брат Діда Мороза», кладе в дитяче взуття подарунки. А на новорічному столі обов’язково мають бути смажена індичка, морква з медом.

Коли стрілки годинника наближаються до 12-ї, господар будинку в Шотландії мовчки відчиняє двері і тримає їх відчиненими до останнього удару: так він випускає старий рік і впускає новий. Гості приносять шматочки вугілля, кидають їх у сімейний камін і бажають, аби вогнище у цьому каміні палало якнайдовше.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%