«Волинь-43»: українцям набридло відступати

«Волинь-43»: українцям набридло відступати

На круглий стіл на тему польсько-українських взаємин ніхто з Генконсульства РП у Луцьку не прийшов. Але незважаючи на це, польську Армію Крайовою запропоновано визнати окупаційною на Волині в період «Волинської трагедії».

 

Отже, гостра дискусія на тему «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі» 11 липня відбувся в овальній залі облради. У круглому столі на запрошення громадської організації «Волинський край (її голова Олександр Самосик і відкрив засідання) взяли участь історики, громадські діячі та представники органів влади Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської обл.

Засідання розпочалося з вітань «Слава Україні!» і «Героям слава!», а також – спільної молитви. Виступаючі, насамперед, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, наголошували: інспірована Польщею істерія щодо «Волинської трагедії» – це не лише проблема Волині, а й усієї України. Настав час дати адекватну відповідь недружній політиці Варшави.

Тож із ґрунтовними та конструктивними промовами виступили народний депутат України 5 і 6 скликання Володимир Карпук, кандидати наук Олексій Колісник, Микола Кучерепа, доктори наук Анатолій Шваб і Оксана Каліщук, дослідник Юрій Зелюк та інші.

Після завершення дебатів круглого столу учасники круглого столу проголосували за Резолюцію, да засудили антиукраїнські дії польської сторони, закликали на законодавчому рівні визнати Армію Крайову, яка знищувала українців на їхніх землях під час Другої світової війни, а також вимагає від української влади «законодавчо закріпити кримінальну відповідальність за публічне заперечення злочинів польських окупантів на території України».

На завершення учасники відвідали с. Красний Сад (Горохівський р-н), яке було спалене польським воєнізованим формуванням на Великдень 19 квітня 1943 р. Карателі тоді вбили 104 жителів Красного Саду – виключно українців, тоді як місцевих чехів обійшли стороною.

Пам’ятник на честь жертв бандитизму польськомовних головорізів у с. Красний Сад було урочисто відкрито 12 квітня 2012 р. з ініціативи тодішнього голови облдержадміністрації Бориса Клімчука, чийого рідного діда бойовики з АК в 1943 р. убили в селі на Ковельщині і який за час перебування на посаді (аж поки представники «Революції гідності» на початку лютого 2014 р. не примусили його написати заяву про відставку, ставлячи на коліна на Київському майдані) встиг посприяти з будівництвом пам’ятників на честь убитих поляками українців і в с. Гончий Брід, де недавно побував Президент України Петро Порошенко, і в рідному с. Воля Любитівська Ковельського р-ну, і в багатьох інших.

Як уже повідомляла «Волинська газета», тоді освячували монумент у с. Красний Сад на Горохівщині єпископ УПЦ Ніфонт, митрополит УПЦ КП Михаїл і архібіскуп Луцької дієцезії РКЦ Маркіян Трофим’як. Жоден із запрошених на урочистість польських дипломатів у с. Красний Сад тоді не приїхав, а згодом було усунуто з луцького костьолу і самого Маркіяна Трофим’яка

Мабуть, це також пояснює відсутність запрошеного на круглий стіл як генконсула РП у м. Луцьку Вєслава Мазура, так і будь-кого іншого з дипмісії сусідньої держави.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: під час круглого столу на тему «Волинської трагедії» та недружньої політики сучасної польської влади.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (149) - 29.4%