Дитинство без сліз

Дитинство без сліз


На базі лісівників Волині, що на озері Світязь, минулого тижня відпочивали юні художники Луганщини. 

– Приїхало 24 дітей віком від 9 до 17 років, – розповідає керівник групи директор КУ «Кремінська районна дитяча художня школа» Світлана Гарьковець. – Це учні художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Луганської області. До переможців відбіркового туру потрапили юні художники з міст Лисичанськ, Рубіжне, Кремінне та Сватове. 
Луганчани поселилися у найбільшому відпочинковому будинку лісівничої бази. Тут просторо і затишно. І керівники, і діти задоволені не тільки побутовими умовами, а й харчуванням.
– Годують нас тричі на день, – кажуть учениці ЗОШ №2 м. Кремінне Аня  Рєзнік, Аня Клочко та Олена Пархоменко. – Готують смачно, порції великі, не завжди вдається їх з’їсти.
Андрій Романець, бармен кафе, у якому харчувалися діти, каже про хлопців і дівчат з Луганщини: «Всі виховані і чемні. Ми старалися урізноманітнити їх харчування, приготували щось незвичне, смачненьке, здається, всі задоволені».
Усі луганчани, включно із дорослими, на озері Світязь уперше. У них була досить напружена культурно-розважальна програма. Бачив їх на святкуванні Купальського свята на березі мальовничого Пісочного, що проводила адміністрація санаторію «Лісова пісня». Всі дівчатка приїхали у своїх віночках. Виявляється, напередодні провели майстер-клас із плетіння віночків і кожна з дівчат з цим справилася на відмінно. Купальські вінки разом із усіма відпочивальницями й пустили на озерну хвилю. 
– Мій віночок зі свічечкою відплив од берега, – ділилася враженнями одинадцятикласниця школи-гімназії м. Кремінне Валерія Горбачова, – а декотрі хвиля завернула назад або ж і перекинула.
Це для дівчини добрий знак – скоро знайдеться суджений.
На цім купальськім святі дівчата брали участь у майстер-класі з соломникарства, який проводила народна майстриня.
Побували луганчани і в музеї фауни, що знаходиться у Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька. 
Семикласниця ЗОШ І-ІІ ступенів №8 м. Рубіжне Ксенія Іваненко, восьмикласниця ліцею м. Лисичанськ Марія Лащенко, кадет Луганського кадетського корпусу імені Героїв Молодої гвардії м. Кремінне Артем Горьковець, студент Слов’янського технікуму Віталій Іжак були у захваті від побаченого. Їм найбільше сподобалися зубр із зубренням, лосі та олені. А ось їх викладачі Наталія Лисенко, Людмила Горбачова, Оксана Плетень були вражені дрібними і красивими куницями: «Вони завжди нам уявлялися завбільшки з котів, а насправді виявилися трохи більшими за добрячих мишей».
Скориставшись нагодою, автор цих рядків та інженер з охорони та захисту лісових культур ДП «Шацьке УДЛГ» Ярослав Кропивник провели для гостей лісовий урок, розповіли і про коледж, і про учбово-досвідне господарство і загалом про лісогосподарку на Волині, відповіли на запитання дорослих і дітей. Ліс на Луганщині також є, але він там інший, тож усім було цікаво почути й про деревостани, і про їх охорону, і про людей, які працюють у системі Волинського ОУЛМГ.
Разом сфотографувалися на згадку біля лісоколеджу, у який вже почався прийом документів і куди можуть вступати також випускники зі всієї України. 
Впродовж усіх днів делегацію зі Сходу супроводжували помічник народного депутата України Степана Івахіва Павло Самолюк (координатор проекту), начальник відділу освіти, молоді та спорту Людмила Єрофєєва та начальник відділу культури Оксана Юхимук. Тож, порадившись із ними, разом запропонували нашим гостям завітати до ошатної оселі шацької народної майстрині, співачки, літераторки Валентини Денисюк. Ця талановита людина усе вміє, її твори неповторні. В цьому й переконалися викладачі, юні художники з Луганщини. А ще аплодували їй за вірш, присвячений пам’яті загиблого на Сході захисника України із Шацька Сергія Мокренка. 
За тиждень, який юні митці провели на Світязі, вони побували на екскурсії, взяли участь у майстер-класах із з гончарства, соломникарства, малювання на склі «Малярство у дружньому колі», особливо радісною була творча зустріч із вихованцями гуртка образотворчого мистецтва Шацького БДЮТ (керівник Ірина Вензловська) та дітьми, що відпочивають у таборі «Супутник». 
Головним ініціатором цієї оздоровчої поїздки став голова молодіжного руху «Здорова Україна» Станіслав Ліповський. 
– Це вже мій 12-й арткараван Дружби «Дитинство без сліз» та «Схід і Захід разом», який я проводжу, – розповідає Станіслав Романович. – Цьогоріч він проходить за підтримки вашого народного депутата Степана Івахова, за що ми йому вдячні.
Попри незабутніх вражень про природу Волині, діти і їх керівники повезуть на Луганщину й теплі спогади про спілкування зі своїми ровесниками та дорослими волинянами, спільну мрію про Єдину Вкраїну та Мир.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (149) - 29.4%