Горе-парламент і «чортова дюжина» ЦВК

Горе-парламент і «чортова дюжина» ЦВК

Нинішня Верховна Рада України, як і всі попередні, дуже ретельно використовує встановлений самій собі пільговий режим праці та відпочинку. І нехай в країні хоч каміння з неба падає: парламентарі після свята Петра і Павла дружно зібралися відпочивати, проігнорувавши розгляд величезної кількості злободенних для громадян проблем.

 

Серед найгостріших: голосування за цивілізований законопроект щодо порядку розмитнення автомобілів із іноземною реєстрацією. «Євробляхарі» впродовж 2 діб мітингували під стінами Верховної Ради України, один із них навіть потрапив під колеса депутатського джипа, але спікер Андрій Парубій (в недавньому минулому – комендант «Євромайдану» в Києві!), дуже швидко призвичаївся до комфортної краватки на шиї замість «революційної» жовтої хустинки, тому розпустив нардепів на довгі літні канікули…

Не вирішила нинішня «народна» Верховна Рада й ще однієї проблеми – так і не сформувала новий слід Центральної виборчої комісії, в 13 із 15 членів якої вже давним-давно завершився термін повноважень…

Тому якщо парламент не проголосує за склад ЦВК, то під його стінами восени будуть десятки тисяч жителів ОТГ, - однозначно заявив навіть заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який у липні 2014 р. побував у м. Луцьку і представляв на посаді голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

«Якщо громади прийдуть восени до парламенту і запитають – де наше ЦВК, яке повинно призначити перші вибори у громадах, – це буде дуже велике питання. І кількість людей, які сьогодні під парламентом, і які там можуть бути восени, буде абсолютно різна. Це можуть бути десятки тисяч жителів ОТГ. Тому вже сьогодні необхідно приймати рішення. У вересні мають бути призначені нові вибори в громадах», – про це він заявив в ефірі ТК «Прямий».

За його словами, вибори – це необхідна умова подальшого розвитку громад. Вже 3 роки проходить реформа децентралізації. Сьогодні є 750 громад, які утворені, які показують конкретні результати – не тільки у збільшенні бюджетів,  а й в можливості впровадження проектів: розбудова дитячих садочків, шкіл, доріг, освітлення, ЦНАПів, нових сільських амбулаторій.

«Сьогодні громади, які зібралися на вибори, абсолютно відчувають нові зміни, які дає децентралізація. Так, вони запізнилися, так, вони три роки спостерігали. Але зараз вони готові. Ми зробили саме з цим парламентом дуже великий крок – дали можливість об’єднуватися навколо міст обласного значення без виборів. Тому величезна кількість людей сьогодні в переговорному процесі щодо об’єднання, розраховують на нову стратегію, на нові доходи, на нові повноваження. І для цього дійсно важливий склад ЦВК, який прийматиме рішення, щодо запуску нового виборчого процесу в громадах», – наголосив Геннадій Зубко, про що наголошує його прес-служба.

За словами Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, на сьогодні є дуже важливим вичерпати всі можливості добровільного об’єднання громад. Це питання мотивації їх, як наприклад – фінансовий ресурс, повноваження, які передаються, можливості, питання створення і визначення податків.

Наш кор.

На фото Агенції УНІАН: «євробляхарі» протестують під налаштованим на теплі моря парламентом.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 14%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (224) - 44.8%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (145) - 29%