Думка політика

Думка політика

Володимир Кравценюк: «Польський та український народи мають навчитися жити мирно, заможно та вільно від імперського поневолення»

Керівник  Волинської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка  Володимир Кравценюк прокоментував  заяви Президента України Петра Порошенка та Президента Польщі Анджея Дуди під час їх перебування на Волині 8 липня 2018 року.

Щороку у Волинській області згадують загиблих на Волині 1943 року. На жаль, дедалі частіше ці пам’ятні заходи стають приводами до суперечок і взаємних звинувачень між Україною і Польщею. Цим самим лідери наших двох країн засвідчують слабкість та недалекоглядність політики щодо свого сусіда. Поляки та українці, які безневинно загинули під час Другої світової війни навряд чи хотіли б, щоб їхні смерті були докором одного народу до другого. Вони скоріше бажали б, щоби польський та український народи навчилися жити мирно, заможно та вільно від імперського поневолення.

Закликаю Президента України Петра Порошенка та Президента Республіки Польща Анджея Дуду, а також парламенти обох країн, перегорнути трагічну сторінку нашої спільної історії та припинити подальший розбрат між нашими народами. Мудро було би наповнити змістом Спільну Декларацію, підписану цими Президентами в місті Києві 24 серпня 2016 року. В цьому важливому документі  наголошувалося, що стратегічне партнерство між нашими країнами є безальтернативним історичним вибором.

Ми століттями жили, живемо і будемо жити разом. Радіймо перемогам одне одного. Нам є заради чого об’єднуватися. В боротьбі проти спільних загроз і агресора зі Сходу взаємне порозуміння гарантуватиме природний альянс України і Польщі. Зміцнення стратегічного партнерства двох країн посилить нашу спільну безпеку і безпеку усієї Європи.

Ми не пропонуємо применшувати Волинську чи будь-яку іншу трагедію. Ці рани залишаються на тілі нашої історії, але ми повинні простити одне одному і рухатися разом далі. Пам’ятаймо, що всі європейські народи на тому чи іншому етапі воювали між собою, але успішні із них знайшли способи до примирення і співпраці заради кращого майбутнього. Берімо приклад з успішних. За наш і ваш успіх!

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%