Сторінками минулого 19.07.2018

Сторінками минулого 19.07.2018

80 років тому
Діти вимирали
«За часи панування реакційно-буржуазної Польщі с. Кортеліси входило до складу Гірницької ґміни Ковельського повіту. Становище жителів було вкрай тяжким. Розорені й пограбовані німецькими й білопольськими окупантами, люди ледве животіли. Вони терпіли через малоземелля і безземелля, були обтяжені численними податками і повинностями. З кортелісців стягували навіть гроші на утримання поліції та війта… Медицина була недоступною, тому в 1938 р. із 126 новонароджених дітей 66 померло».
(«Червоний прапор», 1959 р.).

30 років тому
Владний Дворець
«Колись на місці Київського майдану м. Луцька було с. Дворець, про яке є згадки ще з часів панування Литви. Сільський цвинтар знаходився приблизно там, де сьогодні встановлений пам’ятний знак Борцям за волю і незалежність України. Вже в радянський час територія колишнього села забудовувалася міськими будівлями… У 1978 р.  з’явився проект головного адмінбудинку на майдані. Через 10 років його збудували як будинок обласної Ради народних депутатів за проектом архітектора Анатолія Заворотинського».
(«ВолиньPost», 2012 р.).
На фото порталу «ВолиньPost»: пам’ятник Валерію Чкалову біля колишнього кінотеатру «Комсомолець» на Розвилці колишнього с. Дворець, неподалік якого й збудували адмінбудинок органів обласної влади на місці колишнього кладовища. 

10 років тому
Кадрова карусель
«10 липня голова облдержадміністрації Микола Романюк прибув у м. Рожище, аби офіційно представити нового голову райдержадміністрації Володимира Войтовича, який у виступі серед іншого сказав, що «повернувся не з якихось кар’єрних спонукань чи якесь честолюбство, а щоб разом із людьми працювати в інтересах держави». До речі, наприкінці липня 2005 р. ще голова облдержадміністрації Володимир Бондар представляв на цій посаді Олега Савчука, який теж довго не затримався, як і призначені ним заступники. А його попередник Анатолій Кривов’язюк, який пробув головою Рожищенської райдержадміністрації лише 100 днів, перед відставкою заявив: «Політичним силам скажу: якщо й надалі будуть такі методи роботи, як зараз, то на цій посаді ніхто не зможе працювати! За чотири місяці я був просто вражений політичною некультурністю, не побачив жодної людини, здатної підставити плече у важкі хвилини».
(«Волинська газета», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%