Мільйони – з лісу!

Мільйони – з лісу!

Волиняни заробляють на природі.

Надходження податків та зборів від заготівлі ягід та іншої другорядної лісової продукції на Волині склали майже 1,5 млн грн. 

Крім цього, у місцевих бюджетах області – майже 1,2 млн грн рентної плати за спецвикористання лісової продукції А загалом сума отриманих громадами коштів від заготівлі у 2,6 рази перевищує аналогічні показники минулого року.
«Тож нинішній заготівельний сезон переконує, що лісові ресурси  залишаються важливим джерелом додаткових бюджетних надходжень в області. А щоб громади отримали всі передбачені законом податки, органи ДФС забезпечують належний контроль  за виконанням податкових зобов’язань заготівельниками лісових ресурсів», – наводить слова начальника ГУ ДФС у Волинській області Світлани Савчук відділ організації роботи податкової установи області.
Позитив став можливим після червневої робочої зустрічі фахівців  ДФС з представниками заготівельного бізнесу:«Ми не лише поінформували  про основні вимоги чинного податкового законодавства щодо сплати податків в процесі заготівлі, а й домовилися про негайне інформування про факти самовільної заготівлі лісової продукції без дозвільних документів та сплати податкових зобов’язань. Маємо підстави вважати, що перебіг заготівельного сезону на Волині, зокрема ріст надходжень, свідчать про належний рівень його організації», – підкреслила Світлана Савчук.
Тим часом, фахівці територіальних органів ДФС у Волинській області в процесі контролю за заготівлею лісових ресурсів у складі комісій та робочих груп взяли участь у  20 рейдах та обстеженнях 73 пунктів прийому продукції, що проводилися на території районів, де заготівля здійснюється найбільш активно.
В Головному управлінні ДФС у Волинській області нагадують, що, окрім рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів, заготівельники повинні сплачувати ПДФО та єдиний податок. Важливо, що єдиний податок, рента та частина ПДФО зараховуються до бюджетів громад, на території яких заготовляють дари лісу, – зазначається в повідомленні.
Слід зауважити, що ринкова ціна на базарах складає щонайменше 60 грн за 1 літр чорниці. Посередники ж цю делікатесну ягоду, що користується особливим попитом за кордоном, купують по 40-50 грн за кілограм. Вигода для бізнесменів – очевидна. Але добре, що і люди заробляють, і в бюджет податки надходять. Бо 3 роки тому чорниці вартували лише 20 грн за літру...

Наш кор.

На фото Олени ЛІВІЦЬКОЇ (архів «Волинської газети»): чорниці в умілих руках юного збирача.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (149) - 29.4%