Доля української пісні

Доля української пісні


Українська народна пісня! Вона народжена неосяжними степами, зеленими гаями і дібровами, високими дубами і плакучими вербами. 

Важко бути байдужим до української пісні. Слухаючи її, кожен з нас згадує своє далеке дитинство, безхмарну юність та чисте перше кохання. Пісні ввібрали в себе найясніші почуття любові й розлуки, гіркої долі та смутку, радості та печалі. Вони то крають серце невимовним жалем, то сміються і кличуть до танцю. Співаючи та слухаючи народні пісні, кожен плекає бажання бути красивим і ніжним, сильним і хоробрим.
Пісня надихає митців безмежною широтою і чарівною силою до творчості. Вона викликає в душі людини найскладніші, найтонші, найглибші асоціації, почуття, думки і прагнення всього, що є кращого в людині, що підносить її до вершини людської гідності, до людяності, до творчості.
З давніх-давен під час воєн бійці знаходили для себе у народних піснях силу і завзяття, любов до народу. Пісня була і в кривавих січах, у походах по дорогах ратної слави. Злітаючи з кобзаревих вуст під гомін кобзи, повідала вона про народних героїв Байду Вишневецького і Дорошенка, Сагайдачного і Богдана Хмельницького. Пісня була спільницею воїнів і повстанців, чумаків і бурлаків, наймитів і кріпаків. Селяни, працюючи в полі, черпали легкість і бадьорість, наспівуючи чарівні мелодії. А яка мати не співала пісень, легких, як сон, над колискою своїх діточок?
Доля української пісні не була простою. Були часи, коли тільки за співи українською мовою могли   відправити у холодний, далекий Сибір на десять, а то й більше років. Українців позбавляли багатьох можливостей, і вони виливали свої душевні болі у співанках.
Українська пісня – це геніальна поетична біографія нашого народу. Це історія народу-трудівника, народу-борця, народу, що цілі віки бився за свою свободу,за право на повноцінне життя, на виявлення всіх своїх здібностей.
Пісні є безсмертними скарбами народної культури. Вони живуть, примножуються, квітнуть, передаються з покоління в покоління, в них історія нашого народу, його душа, характер, вдача. З народних пісень беруть початок наші тривоги і радощі, сподівання і надії. Кожна пісня – то надія на завтрашній день, то приклад прийдешнім поколінням самовідданого служіння рідному краю, своєму народові.

Христина КОРХ,  
учениця 8-В класу Луцької ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (72) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 43.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (164) - 30.8%