«Дохтур» для… холодильника

«Дохтур» для… холодильника


Так у Камені-Каширському районі люди називають майстра по ремонту холодильників Василя Бегаля. 

Принаймні,,, саме так оцінювали професійну майстерність Василя Адамовича мої знайомі, до яких  звертався за порадою, де відремонтувати морозильну камеру. А підприємець Олександр, який із Німеччини доставляє цей вживаний товар, вважає його чарівним гарантом успіху його бізнесу, яким займається вже п’ятий рік. За цей час не було жодної рекламації на холодильники, з якими працював Василь Бегаль.
Відшукати ремонтну майстерню у райцентрі не складно, адже вона поруч із магазином «Добробут».
За столом зустрів привітної зовнішності чоловік. З усмішкою запитав, про проблеми, що привели до нього.
– Ніби й невеликий апарат, але дуже необхідний для домашнього господарства, – кажу вслід привітанню. – Та щось не працює! 
На що Василь із посмішкою відповів: «Техніка, як і людина, потребує свого лікаря!»
Не поцурався, допоміг вийняти із салону «Жигуля» та занести до свого «кабінету». За його професійними діями з морозилкою спостерігав із цікавістю і прийшов до висновку, що дійсно Василь Адамович нагадує мені , як прийнято казати на селі, «дохтура». Професійним поглядом оглянув не першого року «свіжості» апарат, прослухав роботу двигуна, спробував роботу приладів управління, щільність дверей. Потім визначив діагноз: 
«Треба залишити, як кажуть у медицині, на стаціонарне лікування».
Відразу й попередив, що ліки для нього можуть бути дорогими, бо апарат імпортний. Та тут же заспокоїв, що дорожче нового не буде вартувати. Щирою посмішкою та теплом долоні руки дав знати, щоб не переживав. Записав номер мобільного і запевнив, що передзвонить, як буде готовий.
Такий підхід до клієнта трохи заінтригував. Хотілося більше дізнатися про майстра як людину. Слово за слово, і розмова набула для обох приємного спілкування.
– До техніки, а особливо до електричної, мав потяг ще із шкільної лави, – ділиться спогадами. – Тому після закінчення Хотишівської середньої школи у 1980 р. вступив на навчання у професійно-технічне училище Київського мотоциклетного заводу. 
На заводі того часу виготовляли мотоцикли МТ-10 «Дніпро», які були дуже популярними, особливо на селі. Зручні як за ціною, так і за практичністю. Тим паче, що вони були з колясками, і 2 задніх колеса – ведучі; будь-яке бездоріжжя з будь-яким вантажем долали. Докладався до їх випуску і молодий електромонтер. Уже і сам мріяв про такий мотоцикл. Може, здійснилася б його мрія, та прийшов час йти до війська.
– В армії, мабуть, згодилася спеціальність електромонтера? – з цікавістю запитую.
– Навпаки, службу проходив  механіком-водієм танка у Групі радянських військ у НДР, – сміється.
Після армії спеціальність електромонтера опановував у Камінь-Каширському льонозаводі і заочно навчався у Луцькому філіалі Львівського політехнічного інституту. Згодом працював майстром-електриком госпрозрахункової дільниці «Волиньагроспецмонтаж». Трудився разом із напарником Володимиром Куліком – майстром по ремонту холодильників у районній кооперації. З дев’яностих років займається цією справою індивідуально. «Лікує» не лише вітчизняні марки, але й зарубіжні.
– Бачу у професійній сфері все склалося добре, – підсумовую. – А як на сімейному полі?
Й тут, як говорять, також все гаразд. Дружина Тетяна працювала у торгівлі районної кооперації. Виховали двох синів. Микола нині працює і проживає у м. Рівному. Руслан після закінчення морехідного колежу технічного флоту Одеської морехідної академії ходить у море. Ще не одружений. Сподівається, що Микола порадує його онуком. Адже незабаром життя виставить йому дві п’ятірки. Нехай Ваші сподівання, шановний Василю Адамовичу, благословить Господь.
…За кілька днів пролунав дзвінок по мобільному. Запрошував забирати морозилку. Був вдячний за оперативність. Якраз до нагоди поспів. І вартувала робота по-божому, якщо порівняти з ліками – набагато дешевше.

Степан ШЕГДА.

На фото: Василь Бегаль.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (234) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (167) - 31%