Сторінками минулого 26.07.2018

Сторінками минулого 26.07.2018

80 років тому
Соціалізм і дріт
«1 травня 1938 р. у ковельському с. Уховецьк розповсюдили листівки з закликом не припиняти боротьби з польськими окупантами. «До наших селян через кордон, через колючий дріт пробивалося оте слово – соціалізм», – сказав лідер осередку КПЗУ М. А. Васюта».
(«Радянська Волинь», 1949 р.).

60 років тому
Колгоспна Піща
«У 1958 р. до створеного на базі колгоспу імені Леніна, який раніше об’єднав артіль «Іскра», долучилися й селяни з с. Острів’я, тож нове господарство з центральною садибою в с. Піща назвали «Заповіт Ілліча». Це – велике соціалістичне господарство рослинницько-тваринницького напрямку, яке об’єднує понад 700 дворів і має 7823 га землі. Тут створено 5 комплексних і 1 тракторну бригаду, а на чолі однієї з них трудиться передовик колгоспного виробництва, колишній член Комуністичної партії Західної Білорусії Я. І. Кузьмич».
(«Радянське життя», 1958 р.).

30 років тому
Володимир і Клязьма
«У Княжому граді на початку 1998 р. вирішили провести референдум за повернення до історичної назви міста. Замість царського і радянізованого Володимира-Волинського депутати міськради проголосували за рішення про відновлення назви Володимир, адже з нею місто жило до 1795 р, і лише після третього поділу Польщі за наказом імператриці Єкатєріни ІІ, Володимир назвали Володимиром-Волинським, бо в Росії вже було місто Володимир-на-Клязьмі. Але районна рада проголосила свій референдум – за збереження старої назви. За результатами голосування з 21288 виборців назву «Володимир» підтримало лише 8669 осіб».
(«Слово правди», 1998 р.).
На фото Романа УСТИМЧУКА: барельєф із зображення древнього Володимира з новою назвою.

10 років тому
Шиба і «Батьківщина»
«Голова облради, керівник облосередку «Батьківщини» Анатолій Грицюк заявив, що Луцький міський голова Богдан Шиба не вийшов із «Батьківщини», а був виключений із партії Юлії Тимошенко «як такий, хто не забезпечив виконання програми нашої партії, не виправдав довіру і зрадив лінії партії на відповідальному відрізку часу». Вибачився за підтримку Богдана Шиби і народний депутат України від цієї партії Євген Кирильчук: «Я йому повірив… І переконував усіх, що він може стати гарним господарем для Луцька. Але тепер я прошу вибачення. Можливо, ми запізнилися з цим рішенням, але…».
(«Волинь-нова», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%