Як вірш Шевченка зачепив живих і був непомічений мертвими та ненародженими

Як вірш Шевченка зачепив живих і був непомічений мертвими та ненародженими

28 липня у Княжому граді розпочалися дводенні урочистості з нагоди 1030-річчя першої писемної згадки про Володимир-Волинський. Щоправда, суботнє Богослужіння закінчилося невеликим ексцесом, який створив один із місцевих активістів – пенсіонер із с. Верба Дмитро Себій. У результаті міський голова Петро Саганюк був змушеним закликати громаду під час святкувань утриматися від політики...


Отже, 28 липня біля монументу Рівноапостольному князеві Володимиру в парку «Слов’янський» зійшлися християни різних конфесій, аби спільно провести літургію, що й було успішно зроблено.

Потім учасників святкувань привітав міський голова Петро Саганюк, а далі виконала урочисту пісню дівчинка одягнута в вишиванку.

Громада вже готувалася залишити місце події, як до ікон і священиків раптом жваво підбіг невисокий чоловік літнього віку. Він і без мікрофона почав голосно декламувати вірш Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим...».

Артистично жестикулюючи, оратор дійшов до цього місця вірша:

«Ох, якби те сталось, щоб ви не вертались,
Щоб там і здихали, де ви поросли!
Не плакали б діти, мати б не ридала,
Не чула б у бога вашої хули.
І сонце не гріло б смердячого гною
На чистій, широкій, на вольній землі...».

І тут прихожани та священики Успенського Собору Володимир-Волинської єпархії УПЦ Московського патріархату раптом згорнули хоругви, забрали ікону Святого Володимира і разом із духовенством пішли вглиб парку... Що саме так обурило прихожан, наразі невідомо, але вони на відстані хрестили промовця, а дехто припускав, що в нього вселилася «нечиста сила»...

Дмитро Себій, як ні в чому не бувало, дочитав цей зразок творчої спадщини Тараса Шевченка, закінчивши закликом «Слава Україні!». «Героям слава!», – відреагували присутні, котрі залишилися.

Потім міський голова Петро Саганюк узяв мікрофон та звернувся до всіх з проханням обійтися в ці дні без політики. А на зауваження Петра Саганюка, що в творчості Тараса Шевченка серед багатьох творів є й багато інших віршів без згадки про слово «гній», котрі були б доречнішими до святкування 1030-річчя Княжого граду, Дмитро Себій тільки й відповів: «Так то ж Шевченко!».

Роман УСТИМЧУК.

На фото Юрія ЯКОВЮКА: Дмитро Себій декламує вірш «І мертвим, і живим, і ненародженим...».

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%