Конкурс лісорубів: переможець отримав 15 тисяч!

Конкурс лісорубів: переможець отримав 15 тисяч!

На Волині два десятки лісорубів із усіх куточків області змагалися за звання найкращого. Щоб пройти випробування, потрібно було на швидкість скласти бензопилу, повалити дерева й розрізати їх на рівні частини. В результаті цікавого турніру, який організували під егідою облуправління лісового і мисливського господарства на чолі з Олександром Кватирком,  знову перемогу здобув Віталій Крисик із Маневиччини.

 

Перед початком змагань лісоруб із Ковельського лісгоспу  Василь Дудка ретельно перевіряє свою бензопилу. Без захисного спорядження до лісу він – ні ногою.

«Дуже багато сухостою, який ріжеться, багато гіляк падають. Це шолом, який треба мати для техніки безпеки, завжди треба його мати в лісі з собою. Як ріжеш дерево, це захисна плівка, щоб не попала в очі всяка деревина і комахи», – пояснив представникам прес-служби ВОУЛМГ.

Змагання лісорубів відбувалися на 5-ти етапах.

«Бензопила має бути справна, лісоруб має бути одягнений у спецодяг захисний – тіло, ноги й очі. Безпечні умови праці – це найперше. Як спеціаліст-професіонал свого роду, повинен мати основні навички на кожному етапі», – пояснює суддя змагань, голова обласної організації Товариства лісівників України Борис Бабеляс.

Спочатку лісівники на швидкість міняють ланцюги на бензопилі. Далі – на точність розрізають стовбур дерева. Цей процес називають розкряжуванням.

Валка лісу – найскладніший вид змагань лісорубів. Чоловіки мають чітко визначити, куди впаде дерево.

На місці, куди за підрахунками вальників має впасти дерево, забивають кілки. Вершина майстерності – коли зрубане дерево при падінні забиває кілок у землю.

«На віддалі 15 метрів забивається кілок, в який необхідно попасти. Відхилення від кілка – це є штрафні бали», – каже суддя Андрій Семенюк.

На змаганнях вальників лісу 5-ту перемогу поспіль виборов Віталій Крисик.

Переможець змагань отримав винагороду у 15 тис. грн, решта учасників також поїхали додому з призами.

Лісоруб Віталій Крисик вважає свою роботу корисною, каже, є вирубки, що не нищать, а рятують ліс.

«Будь-які культури мають період своєї стиглості і потрібно збирати урожай. Якщо не зрізати дерево – воно просто струхнявіє, зігниє і будуть там розводитися жучки всякі, комахи», – цитують слова переможця в прес-службі ВОУЛМГ.

Світлана КОМА.

На фото прес-служби ВОУЛМГ: учасники та організатори змагань лісорубів.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.3%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 21.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (30) - 54.5%
Мене це не стосується. (3) - 5.5%