Нарешті прозвітувала... і – в «Мокошин»

Нарешті прозвітувала... і – в «Мокошин»

Урозріз із генеральною лінією однопартійців обласного і загальноукраїнського рівня, депутати опозиційних фракції УКРОПу і «Батьківщині» в Шацькій райраді одноголосно підтримали діяльність призначеної торік восени директором Шацького національного природного парку Марії Христецької.


 

І якщо перша спроба її звіту провалилася (за присутності першого заступника голови облради, свободівця Олександра Пирожика замість неї виступати не дохволили комусь із заступників), то 18 липня під головуванням Сергія Карпука (УКРОП) сесія одноголосно затвердила звіт Марії Христецької про виконану роботу по збереженню та розвитку природо-заповідного фонду району.
«Марія Володимирівна у своїй доповіді перед депутатами відзначила, що в порівнянні з минулим роком уже проведено значні роботи по реконструкції, розвитку та впорядкуванню різних видів діяльності Шацького національного природного парку», – повідомила відомча прес-служба.
Охорона природи та рекреація – два пріоритетних напрямки діяльності Шацького ННП. Оскільки вони тісно переплітаються між собою, то «останнім часом дуже велика увага приділялась впорядкуванню спеціально відведених місць для відпочинку, через те, що саме організація здорового відпочинку забезпечує кращу екологію та зменшує негативний вплив на оточуюче природне середовище».

«З початку 2018 року на рекреаційних об’єктах було виконано чимало робіт: огороджено рекреаційні пункти, викошено та прибрано території, встановлено близько 30 бесідок та 40 туалетів. Оновлено біл-борди та екологічні аншлаги на дорогах загального користування та екологічних стежках парку, на постах «Венське» та «Медик» встановлено два нові інформаційні пункти. Попри негативні відгуки селян співпраця з місцевими підприємцями все ж дала свої результати і Центральний пляж в с. Світязь радує та приємно дивує відвідувачів Шацького району. Щоб тримати в належному санітарному стані об’єкти, що використовуються для відпочинку додатково прийнято в штат 13 рекреаційних працівників, передбачено щоденне прибирання територій та вивезення побутових відходів», – зазначає прес-служба ШНПП.
Робота парку не базується на одній рекреації, природно-територіальні комплекси постійно знаходяться під охороною, шляхом ренатуралізації водно-болотних угідь, відбувається відновлення гідрологічного режиму, проводяться лісівничі заходи по переформуванню штучно створених лісових культур на складні лісові насадження та наближення їх за складом і структурою до природних лісів. Не лишається без уваги й охорона червонокнижних та рідкісних рослинних угруповань, збереження біотопів та оселищ рідкісних та типових видів фауни.

«Парк повинен повноцінно працювати та виконувати свої функції, його ресурси мають раціонально використовуватись, а кожна з відведених територій слугувати за призначенням. Рекреаційні зони для прийому туристів, заповідні зони для збереження предвічної краси природи», – заявила Марія Христецька, яку вислухав і голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець, присутній під час звіту, котрий депутати підтримали одноголосно.
А після сесії на позитивних емоціях Марія Володимирівна запросила усіх бажаючих відвідати оновлені рекреаційні зони, аби побачити на власні очі результати плідної праці Шацького НПП.

«Голова, депутати та виконавчий апарат Шацької районної ради побували у наметовому містечку «Запісочне», екологічних постах «Венське» та «Медик», ознайомилися зі змінами на центральному пляжі озера Світязь та побачили колоритний будиночок в урочищі «Мокошин» біля с. Пульмо», – сказано про другу частину сесійного дня. Чим він завершився, не повідомляється, хоча відповідь очевидна...

Сергій ШРАМЧУК.

На фото прес-служби ШНПП: звітує Марія Христецька в присутності Сергія Карпука і Василя Голядинця.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%