Персонаж із «Піни»

Персонаж із «Піни»

Виступ мешканця с. Верба Володимир-Волинського р-ну Дмитра Себія після Богослужіння на честь 1030-річчя заснування Княжого граду у Слов’янському парку Княжого граду продовжує залишатися темою коментарів журналістів і політиків. Але, виявляється, ще 30 років тому Дмитро Себій був у центрі уваги «компетентних органів», обкому КПУ та окремих ЗМІ.


«30 жовтня 1988 р. у с. Верба Володимир-Волинського р-ну засновано перший в області осередок Української Гельсінської спілки. Його очолив мешканець цього села Дмитро Себій. Згодом до осередку долучилися відомий у краї незламний борець за незалежність України, колишній політв’язень Микола Коц та учасник національно-визвольних змагань 40-50-их років, колишній політв’язень Мелетій Семенюк. Поява в області перших осередків УГС одразу занепокоїла облуправління КГБ і обком КПУ. Однак, провівши обшуки в помешканнях організаторів, кагебісти не знайшли вагомих підстав для їхнього арешту. Проте невдовзі в газеті «Радянська Волинь» з’являється наклепницька стаття під назвою «Піна» і під рубрикою «Правда про націоналізм» із риторичним питанням «На кого на Волині розраховує пан Чорновіл?», у якій колишніх політв’язнів, організаторів першого осередку УГС зображують як звичайних кримінальних злочинців», – написав у монографії «Народний Рух України, становлення Волинської регіональної організації» один із засновників Крайової організації НРУ Михайло Тиский.

Книга побачила світ у 2009 р. і ґрунтується на архівних джерелах.

Нагадаємо: Дмимтро Себій 28 липня ц. р. у м. Володимирі-Волинському після святкової літургії, яку провели священики різних християнських конфесій, із власної ініціативи зачитав вірш Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненародженим…». Перед заключними словами духовенство та віряни УПЦ МП згорнули хоругви і залишили місце Богослужіння. Решта учасників заходу (в тому числі і міський голова Петро Саганюк) дослухали промовця до завершення декламування, відреагували оплесками, а на його заклик «Слава Україні!» відповіли «Героям Слава!».

Потім Петро Данилович закликав усіх обійтися під час ювілейних заходів із нагоди 1030-річчя Володимира-Волинського без політики.

А Дмитро Себій у коментарі представникам «ВолиньPost» пояснив свій вчинок:

«Він вирішив продекламувати вірш Тараса Шевченка «І мертвим, і живим» під час святкових заходів у Володимирі-Волинському, аби «розкрити нутро прихожан».
«Вони маскуються, а цей вірш їх налякав. Я перед тим зустрічався з ними і вони казали, що українці зробили з венерично хворого п’яного бабника національного пророка. Така ідеологія московської політики. Казали, що немає української мови, держави, культури і немає такого народу. Я вирішив привселюдно продекламувати вірш», – зазначив волинянин.
Дмитро Себій вважає, що священики і прихожани УПЦ МП покинули святкування за вказівкою.
«Там є чітка дисципліна. Хтось дав наказ йти. Вони побоялися, що я почну вивертати кожуха, а вони, як міль, розлетяться. Вони бояться правди. Вони зомбовані. Їм треба відкрити очі і прочистити вуха», – наголосив борець за незалежність України».

Роман УСТИМЧУК.
На фото Юрія ЯКОВ’ЮКА: виступає Дмитро Себій.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%