Олексієві Шумику – многії літа!

Олексієві Шумику – многії літа!

Першого серпня зустрів 55-річчя Олексій Шумик – шеф-редактор першого незалежного волинського інтернет-видання «Волинська правда», заслужений журналіст України. Тож користуючись цією нагодою, Волинська обласна організація Національної спілки журналістів України сердечно вітає шановного ювіляра, патріота України та корінний волинянина, вмілого керівника ЗМІ, людину принципову, рішучу, яка володіє рідкісним даром непоказної щирої людяності та добротворення.


Олексій Павлович Шумик, чий життєвий шлях розпочався із благословенного полісько-волинського села Щитинь, – журналіст і керівник засобів масової інформації з багатим досвідом. З 1990 року він професійно працює в журналістиці. Будучи редактором відділу економіки «Народної  трибуни» - газети, що принципово відстоювала засади української державності, доклав максимум зусиль, аби це видання зуміло стати фінансово незалежним. Він домігся, аби за умов спротиву тодішнього владного режиму налагодити максимально ефективну систему розповсюдження та передплати газети. Олексій Шумик наполіг, аби редакцію було освячено українськими православними священиками, щоб над приміщенням щодня (і це ще 1990 року) майорів синьо-жовтий національний стяг. Він також особисто налагодив процес забезпечення видання папером, уклавши угоди з його виробниками за межами України. На пропозицію Олексія Шумика «Народна трибуна» підтримувала вихід у світ інших видань патріотичного спрямування, у тому числі – всеукраїнського рівня. Серед тих славних українців, з якими завдяки його особистому знайомству та приятелювання було записано інтерв’ю, – ціла низка наших славетних співвітчизників. Зокрема – світлої пам’яті В’ячеслав Чорновіл, волиняни Микола Куделя та Мелетій Семенюк. Його публікації відображали нове мислення людини-патріота, яка вірність своїм поглядам доводить конкретними справами.

Навесні 1997 року, коли вже тривалий час не виходила у світ газета «Луцький замок» – видання Луцької міської ради, Олексій Шумик взяв на свої плечі, здавалося б, непосильний тягар. Ставши шеф-редактором, він зумів створити мобільний, дружний, професійний колектив. Публікації газети впливали на громадську думку, підтримували тих, хто і словом, і ділом працював на Україну, розвиток Волині та її обласного центру.

Олексій Шумик – мужня та рішуча людина, яка, будучи динамічною  у політичному сенсі, ніколи не зраджує в найсуттєвішому. Він веде за собою колектив, показуючи приклад, як навіть у найскрутніших обставинах не зрадити визначальних принципів українського патріота-державника. У той же час ніколи не згладжує «гострих кутів», забезпечуючи право кожного журналіста на свободу слова. Саме  за його пропозицією було запроваджено методологію «прямих ліній», «зворотніх зв’язків», репортажів з «гарячих точок», диспутів.

Суттєва ознака стилю керівництва шеф-редактора Олексія Шумика – чіткість і принциповість щодо відстоювання інтересів Української держави, здатності гуртувати редакційний колектив, непоказна, щира людяність, скромність. Водночас він навіть в екстремальних умовах, маючи сильний характер, володіє здатністю діяти рішуче, виходити переможцем, не зраджувати визначальні принципи.

Олексій Павлович Шумик, якого щиро шанують і знають на Волині, обирався депутатом Волинської обласної ради, був членом виконавчого комітету Луцької міської ради. Це теж ще один штрих до біографії патріота – сумлінного трудівника, який ніколи не кидає слів на вітер, вміє реально і непоказово допомогти людям. Тож його щиро шанують як в обласному центрі, так і в поліській «глибинці».

О. П. Шумик став засновником першого незалежного волинського інтернет-видання «Волинська правда». Він же й очолив колектив, зорієнтуваши його на творення своєрідного літопису красу, оперативне відображення багатогранної панорами сьогодення. «Волинська правда» не тільки відображає динаміку реалій, але й пропонує політичну та економічну аналітику, інтерв’ю й діалоги з визначними людьми як всеукраїнського, так і обласного рівня. Олексій Павлович залучив до написання аналітичний статей і блогів знакові постаті політиків, діячів культури, митців. Водночас інтернет-видання стало своєрідною школою для молодих журналістів.

Шеф-редактор «Волинської правди» зорієнтовує колектив на принципи сконсолідованості довкола європейського вибору нашої країни, формування української політичної нації. Він – палкий прихильник підтримки та розвитку національних традицій, ідеалів гуманізму та демократії, свободи слова. Якими б драматичними не виявлялися тенденції, ніколи не сумнівається в оптимістичній перспективі України і працює задля цього, вміло використовуючи для цього свій талант керівника інтернет-видання.

За сумлінну працю та значні здобутки у професійній діяльності Олексій Шумик неодноразово нагороджувався почесними грамотами та подяками Волинської обласної державної адміністрації, Волинської обласної ради, Луцької міської ради. Він – кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня. Успішна праця Олексія Шумика на посаді шеф-редактора інтернет-видання «Волинська правда» гармонійно поєднується з його громадянською позицією та характеризується державницькими підходами, конструктивізмом, зваженістю, патріотизмом і професіоналізмом.

Тож побажаймо шановному іменникові щастя, усіх гараздів, духовного затишкута матеріальних статків, здійснення усіх задумів. Нових успіхів на журналістській ниві! Многії і благії літа!

Волинська обласна організація НСЖУ.

На фото "Бізнес Порталу Волині": Олексій Шумик.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%