Не та розмітка

Не та розмітка

Прокуратура області та УСБУ домоглися покарання чиновника міськради та приватного бізнесмена, які за документами здійснили за бюджетні гроші дорожню розмітку на підставі відкритого конкурсу, а насправді – привласнили народні гроші без проведення тендерних процедур.

 

За процесуального керівництва прокурорів галузевого відділу прокуратури області слідчими обласного Управління СБУ, в рамках проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні про розтрату коштів під час ремонту дорожнього покриття вуличної мережі м. Луцька, зібрані докази  вчинення службового підроблення посадовцями одного з департаментів Луцької міської ради.

«Установлено, що директор цього Департаменту, вступивши у змову з іншою службовою особою міськради, домовилися надати переваги одному із господарських товариств у виконанні ним поточного ремонту трьох вулиць у м. Луцьку. В порушення норм Закону України «Про публічні закупівлі» посадовці підписали відповідні господарські угоди, чим узаконили придбання товарів, робіт і послуг ТзОВ «Луцька ДПМК» ще до моменту проведення процедури закупівлі.  З дозволу та відому посадовців міської ради товариство упродовж червня-липня 2017 р. виконало ремонтні роботи, які на той час вже були включені міськрадою до публічних закупівель, ще до оголошення результатів проведення торгів», – зазначається в повідомленні прокуратури області.

Після завершення робіт, аби легалізувати проведення із підприємством розрахунків за рахунок бюджетних коштів, наприкінці липня 2017 р., за результатами «проведення торгів», на підставі протоколів розгляду тендерних пропозицій переможцем визнали саме те господарське товариство, яке і проводило роботи.

«Після цього посадовці склали, засвідчили та подали до органу Держказначейства для проведення розрахунків фіктивні документи щодо виконання будівельних робіт і їх прийняття, начебто після проведення процедури закупівель», – деталізували в правоохоронному відомстві.

Наразі керівнику департаменту міськради повідомлено про підозру у службовому підробленні (кримінальне правопорушення, передбачене  ч. 1 ст. 366 КК України).

Директора господарського товариства, який проводив у такий спосіб будівельні роботи, Луцький міськрайонний суд засудив до штрафу з позбавленням права обіймати посади в органах влади, місцевого самоврядування, на державних, комунальних підприємствах, установах чи організаціях, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на один рік.

«Вирішується питання повідомлення про підозру та обрання запобіжного заходу щодо спільника керівника Департаменту Луцької міської ради», – подає логістику подальшого розвитку ситуації прес-служба Прокуратури Волинської області.

Світлана КОМА.

На фото порталу «Район. Луцьк»: дорожня розмітка в м. Луцьку, яка за документами була нанесена заново…

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%