Убивць Катерини Литкіної неодмінно покарають!

Убивць Катерини Литкіної неодмінно покарають!

2 серпня виповнилося два роки з часу вбивства неповнолітньої мешканки м. Нововолинська Катерини Литкіної. Прокуратура області не лише загадала про трагічну річницю, але й запевнила: зробить усе, аби вбивці були покарані з усією суворістю закону…


«Волинська газета» неодноразово повідомляла про страшний факт вбивства 17-річної випускниці. Вона вийшла ввечері з квартири, де проживала разом із бабусею (батьки давно розлучені та перебувають на заробітках за кордоном), і – зникла. Місцеві поліцейські лише імітували пошуки зниклої, тому батько дівчини та його друзі почали діяти самостійно. І – знайшли бездиханне тіло на одному з закинутих шахтних териконів…

Фактично одразу підозра впала на 2 місцевих жителів, один із яких утік за кордон. А другий запевняв, що не має до вбивства жодного стосунку… Врешті, справа потрапила до суду в м. Ковелі, де перебуває на розгляді й досі.

«Правоохоронними органами, під процесуальним керівництвом прокурорів прокуратури Волинської області, вдалось встановити осіб, причетних до злочину, та здобути докази їх винуватості. У вчиненні вбивства обвинувачуються двоє неповнолітніх хлопців, які колись були друзями потерпілої. За результатами досудового розслідування кримінального провадження прокурором в лютому 2017 року до суду скеровано обвинувальний акт щодо одного із підозрюваних за п. п. 4, 12 ч. 2 ст. 115 КК України – вбивство,  вчинене з особливою жорстокістю та за попередньою змовою групою осіб. Матеріали кримінального провадження щодо іншого підозрюваного були виділені в окреме провадження у зв’язку із його оголошенням у міжнародний розшук», – деталізували в прес-службі Прокуратури Волинської області.

У подальшому, за принципової позиції прокуратури області з додержанням вимог Кримінального процесуального кодексу України та норм міжнародного права в квітні 2018 р. молодик, який переховувався від органів досудового розслідування, був екстрадований (виданий для притягнення до кримінальної відповідальності) з Республіки Словенія на територію України. Обвинувальний акт щодо нього у червні цього року скеровано до суду.

«За клопотанням прокурора суд прийняв рішення про об’єднання кримінальних проваджень щодо обох обвинувачених в одне провадження. Наразі триває судовий розгляд справи, обвинувачених утримують під вартою.  Прокурори відділу ювенальної юстиції прокуратури області, які підтримують публічне обвинувачення в суді, докладають максимальних зусиль, аби обвинувачені у вчиненні цього жорстокого злочину, з вини яких обірвалося молоде життя, отримали справедливе покарання», – зазначається в повідомленні.

Залишається дочекатися вердикту суду, а також, коли вирок вступить у законну силу, щоб привселюдно назвати імена убивць.

Наш кор.
На фото Романа УСТИМЧУКА: бюро судмедекспертизи, де проводили розтин тіла вбитої Катерини Литкіної та встановлювали причину її смерті.   

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%