Донос на колег у стилі «Павліка Морозова»

Донос на колег у стилі «Павліка Морозова»

Призначена Аляксандром Лукашенком директором державної Агенції «БелТА» Ірина Акуловіч написала на колег в... Слідчий комітет, після чого молодих журналісток запроторили за грати!

 

В сусідній із Волинню Білорусі – черговий інформаційний скандал. 7 серпня представники поліції і Слідчого комітету РБ (за спинами в них бовваніли фігури з КГБ) забрали на допит і затримали працівників опозиційних видань – порталів  Tut.by та БелаПАН.

Причиною, як вияснили колеги з опозиційної до чинного білоруського режиму «Білоруської асоціації журналістів» під керівництвом Андрея Бастунца, стала заява «куди треба» від призначеної режимом на ключову посаду в пропагандистській машині Мінська Ірини Акуловіч.

«Йдеться про елементарну крадіжку та несанкціонований доступ. У «БелТА» є підпис кА на інформаційну стрічку, люди за неї платять гроші  та першими отримують інформацію, якої ще немає на сайті. Названі вами особи (журналістки Маріна  Золотава, Анна Калтигіна, Ульяна Бабаєд і Татьяна Каравянкова, – БАЖ) грошей не платили, але під чужими паролями підключалися до цієї стрічки і використовували нашу інформацію. От і все», – пояснила директорка «БелТА» журналістам із БАЖ.

«Журналісток садять на три доби... Руками «БелТА» робляться брудні речі. А вони й рук не збираються мити, схоже...», – сказав Андрей Бастунєц.

А в офіційній заяві «Білоруської асоціації журналістів» серед іншого сказано:

«Мы считаем это грубым нарушением свободы выражения и деятельности СМИ. В любом случае действия правоохранительных органов выглядят чрезмерными. Расследование уголовных дел не должно влиять на свободу и профессиональную деятельность СМИ».

Відреагували на свавілля білоруської влади і в Україні. Зокрема, голова Національної спілки журналістів України Сергй Томіленко розповсюдив заяву, де сказано:

«Висловлюємо солідарність з нашими білоруськими колегами. Сьогодні пройшли обшуки в редакціях у Мінську, тривають допити журналістів та редакторів, мова може йти про арешти сімох працівників ЗМІ... Дії правоохоронців, які начебто розслідують незаконне (без паролів передплати) користування стрічками державного інформагентства є надмірними і спрямовані на залякування журналістів. До всього, прикро, що формальною підставою до переслідування силами білоруської міліції журналістів стала скарга, написана представником журналістського цеху - директоркою державного інформагентства. НСЖУ висловлює підтримку Білоруській асоціації журналістів!».

До речі, практика доносів масово почала розповсюджуватися з 5 серпня 1939 р., коли в СССР за наказом Іосіфа Сталіна почалося полювання на «ворогів народу». Хто б міг подумати, що «павлікі морозови» не переведуться і через 80 років?

Світлана КОМА.

На фото «БелТА»: Ірина Акуловіч, яка здала своїх колег в КГБ і Слідчий комітет, рук мити не збирається...

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%