«Жовта парасоля» надії

«Жовта парасоля» надії

У Володимирі-Волинському успішно працює інклюзивно-ресурсний центр

«Жовта парасоля», який вважається одним із найкращих в Україні.
Відкрили заклад нещодавно на базі колишнього міського управління освіти. Спочатку, за ініціативи батьків, планувалося створити реабілітаційний центр, оголосили конкурс на посаду директора. А у серпні минулого року вийшла постанова про інклюзивну освіту, тож його реорганізували у інклюзивно-ресурсний. З жовтня почалися ремонтні роботи, а вже у березні 2018 р. оголосили конкурс на пошук спеціалістів, того ж місяця і розпочалася повноцінна праця.
Кошти виділила Володимир-Волинська міська рада, яка і надалі допомагає розвивати заклад. Також за сприяння народного депутата Ігоря Гузя була виділена субвенція на придбання необхідного обладнання.
Директор закладу Олена Токарєва зізнається, що усе готувалося самостійно. І положення для конкурсу розробляли, і питання для білетів складали самі. Та й зараз рухаються дорогою «спроб» і «помилок», бо не все розроблено на державному рівні.

«Є програма, затверджена Міністерством освіти. Але до кожної дитини потрібно підібрати індивідуальний підхід, я б сказала, дуже індивідуальний. Тож спеціалісти виходячи з постанови та з того, який у дитини потенціал, розробляють свої власні методики», – розповідає Олена Петрівна.

Зараз у центрі навчається 47-50 діток віком від 2,5 до 15 років та працює 6 спеціалістів. За словами директора, дуже не вистачає асистентів, бо інколи дитину треба і підтримати, і підстрахувати. Тому цю роботу виконує сама директор та медсестра.
Дітки приходять на індивідуальні та колективні заняття. П’ятниця – методичний день, коли працівники спілкуються між собою, обговорюють різні актуальні питання та нові ідеї, а також проходять семінари та тренінги. Крім того, центр тісно співпрацює з медичними закладами.Цікавлюся, чи не боялися батьки залишати своїх особливих кровиночок невідомим людям?
«На початку їм було страшно. Одна мама навіть стояла у привідкритих дверях і спостерігала за роботою спеціалістів, бо казала, що раніше у жодному закладі не могла залишити свою дитину. А зараз скептиків немає, батьки спокійні. Для них це шанс попити кави, відволіктися», – зазначила директор «Жовтої парасолі».
Окрім державної допомоги, батьки та спеціалісти у всьому намагаються зробити навчання більш комфортним та цікавим. Так спільними зусиллями було створено зоокуточок, куди мами принесли звіряток та вазони. Деякі рослини садили старші дітки, яким це заняття принесло чимало задоволення. Організовують у закладі і святкування з кульками, солодощами та розвагами, тож сумувати малечі ніколи.
Директор закладу наголошує, що зараз дуже багато діток-аутистів і, якщо не провести адекватну соціалізацію, то у майбутньому держава зіткнеться з величезними труднощами. Тому уже зараз необхідно боротися з цією проблемою, чим і успішно займається Володимир-Волинський інклюзивно-ресурсний центр.

Ольга КОНОНЧУК.
На фото автора: деректор Олена Токарєва; у реабілітаційному центрі.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (11) - 12.9%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (41) - 48.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (19) - 22.4%
Мене це не стосується. (11) - 12.9%