Змагання і... полювання

Змагання і... полювання

Біля озера Чорного у смт Шацьку на базі комплексу норових собак відбулися Міжнародні та Всеукраїнські змагання «Такси – Волинь 2018» по лисиці рангу InterBau CACIT FCI. А неподалік мисливці безуспішно намагалися поцілити в качок…

– Подібні проводяться у Словаччині. А чим ми гірші? Цими роздумами поділився з великим фанатом і патріотом цієї породи київським заводчиком такс Володимиром Зубрицьким, а він: «Давай проведемо у тебе в Шацьку!», – мовить головний організатор голова обласних осередків ВГО КСУ «Маршал» та Федерації мисливського собаківництва Ігор Жмурко. 
Тож Володимир Тимофійович не тільки став їх головним експертом і консультантом, але й допоміг зібрати патріотів цієї породи зі всієї Європи: з Італії, Чехії, Словачини, Польщі та Росії.  
Першого дня такси, а це була еліта Європи, «полювали» на підсадних лисиць і борсуків. Про них подбав господар змагань і засновник Міжнародного розплідника «Чорне узлісся». 
Головний рефері змагань Анатолій Дементій та суддя КСУ Марина Плахотнюк з м. Гадяч Полтавської обл. очима професіоналів спостерігали за відкритим контактом собак і звіра, який за кордоном на змаганнях вже заборонений, але знаючі мисливці твердять, що без цього дуже проблемним стає розвиток породних якостей чотирилапих мисливців…
Вихідці з українського м. Чернігів Юрій Марченко з сином Владиславом привезли таксу Єнісєй (власниця москвичка Марія Гранова), яка й виборола головний трофей по підсадній лисиці.
Вдалося провести ще й змагання по підсадному борсуку. Щоправда, сміливців виставити собак на ці перегони виявилося не так і багато, адже борсук серед мисливців має славу малого ведмедя – дуже небезпечного для такої лагідної породи, як такса. 
А другого дня відбулися ще й змагання мисливських тер’єрів, які «полювали» кардинально по іншому, блискавично, без жодного звуку, знаходили лисиць і так само миттєво справлялися зі своїм мисливським завданням. Рекорд був 15 секунд! 
А за підсумками двох турнірів абсолютним переможцем став Тесі (TESS) Романа Пелеха: вийшов добрячий оберемок кубків різної значимості, ще й пака дипломів та картина на мисливську тематику.
Глядачі достойно оцінили мисливську хоробрість цих «безбашенних» полювальників. Заговорили про їхню долю. Чимало з них гине у нерівних двобоях з великим звіром. Так загинув у Білорусії від кабана легенда «Чорного узлісся», знаний в Україні та за кордоном – Бонд. Іншого гладіатора – Духа – така ж доля спіткала у Польщі. Данна-Емма достойно закінчила свій шлях у Росії... 
Міжнародні змагання проводив Волинський обласний осередок ВГО КСУ «Маршал», працівники Шацького лісового коледжу імені Валентина Сулька, нормейстерами працювали досвідчені Андрій Стасюк та Олександр Бонк, їм допомагав Василь Боднар.
Завітали на знамениту Ладанку – стави приватного риболовецького господарства. Це чи не єдине в Шацькому районі місце, де дозволено проводити полювання. Один із його власників Петро Крат повідомив, що на відкриття сюди завітало близько сотні мисливців з усієї області, та качок майже не було.
Що ж, мисливський сезон можна відкривати по-різному.

Сергій ЦЮРИЦЬ.
На фото автора: Ігор Жмурко і Роман Пелех (у центрі) з учасниками змагань.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%