Сторінками минулого 9.08.2018

Сторінками минулого 9.08.2018

100 років тому
Перший червоноармієць
«Славляться Локачі своїми революційними традиціями. Наприклад, С. Л. Осадчук і Й. О. Литвинчук були учасниками Жовтневого збройного повстання в Петрограді. А в серпні 1920 р. Перша кінна армія С. М. Будьонного визволила Локачі від білополяків, і в її складі відважним червоноармійцем був І. Ф. Тарасюк, який ще в 1918 р. добровільно пішов до лав Червоної армії».
(«Советская Украина», 1939 р.).

50 років тому
Передовий «Лісмаш»
«У 1948 р. у Ківерцях збудовано центральну ремонтно-транспортну майстерню, де працювало 35 робітників. За роки семирічки вона перетворилася на великий ремонтний завод «Сільмаш», де трудяться вже 450 робітників.  Підприємство проводить капітальний ремонт автомашин і автокранів для всіх лісгоспзагів України. А три кращі бригади завоювали високе звання колективів комуністичної праці».
(«Радянська Волинь», 1968 р.).

30 років тому
Перший осередок
«30 жовтня 1988 р. у с. Верба Володимир-Волинського р-ну засновано перший в області осередок Української Гельсінської спілки. Його очолив мешканець цього села Дмитро Себій. Згодом до осередку долучилися відомий у краї незламний борець за незалежність України, колишній політв’язень Микола Коц та учасник національно-визвольних змагань 40-50-их років, колишній політв’язень Мелетій Семенюк. Поява в області перших осередків УГС одразу занепокоїла облуправління КГБ і обком КПУ. Однак, провівши обшуки в помешканнях організаторів, кагебісти не знайшли вагомих підстав для їхнього арешту. Проте невдовзі в газеті «Радянська Волинь» з’являється наклепницька стаття під назвою «Піна» і під рубрикою «Правда про націоналізм» із риторичним питанням «На кого на Волині розраховує пан Чорновіл?», у якій колишніх політв’язнів, організаторів першого осередку УГС зображують як звичайних кримінальних злочинців».
(«Народний Рух України, становлення Волинської регіональної організації», 2009 р.).

10 років тому
Зміна партії
«Голова облосередку Партії промисловців і підприємців Віктор Гупало і керівник секретаріату Олег Іванюк заявили про вихід із УППП (на виборах 2006 р. була в блоці з НРУ і «Нашою Україною») та входження до партії «Єдиний Центр». «Прийде момент, і, можливо, ми напишемо заяви про складання депутатських повноважень», – сказав на прес-конференції Віктор Гупало. «Перехід в «Єдиний Центр» – це прагнення створити велику демократичну партію», – додав Олег Іванюк».

(«Волинська газета», 2008 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%