У Рокинях – зйомки фільму про пиво!

У Рокинях – зйомки фільму про пиво!

На базі експозиції просто неба «Козацький зимівник» Волинського музею-скансена в с. Рокині Луцького р-ну 12 серпня успішно пройшли зйомки відеофільму з історії пивоваріння.

 

Науковці і активісти музею були не тільки дійовими особами, а й консультантами у режисерів і операторів.

Організатором та інціатором цих зйомок став відомий  Павлівський пивзавод, який розташований у с. Павлівка Іваничівського р-ну.

Директор музею-скансена Олександр Середюк нагадав, що точна дата заснування броварні в колишньому с. Порицьку (нині – Павлівці) не відома, роком заснування підприємства прийнято вважати 1904 р. з огляду на відповідний напис, висічений у камені, що зберігся у лагерному відділенні будівлі пивзаводу.

Відомо, що під час входження Волині до складу Другої Речі Посполитої впродовж  1922-1939 рр. років завод носив назву Порицького та належав графу Чацькому. На Волині пішли дві гілки роду Чацьких, особливо популярною стала Порицька гілка цього роду, представники якої немало спричинились до розвитку культури, а особливо освіти на Волині. Виготовлене тут пиво славиться своїм неперевершеним смаком і було відоме навіть у Варшаві. Під час Другої світової війни  завод і майже все містечко були зруйновані, вціліла лише околиця – Павлівка, з якої утворилося нове село», – зазначає Олександр Середюк.

Новітня історія броварні розпочалася у 1950-х роках, коли через розвиток вуглевидобування в Іваничівському районі було створене м. Нововолинськ  і було прийняте рішення про відбудову пивзаводу у Павлівці для забезпечення пивом шахтарів Волині. Реконструкція заводу була завершена 1958 р.

Державне підприємство Павлівський пивоварний завод було приватизоване 4 грудня 1995 р. зі створенням ВАТ  «Павлівський пивоварний завод». Крім виробництва пива товариство займалося виробництвом солоду, а також мінеральної води та інших безалкогольних напоїв.

2002 року керівництво підприємства прийняло рішення про реорганізацію його структури — на базі активів акціонерного товариства було утворено три ТзОВ відповідно до напрямів діяльності: ТОВ «Павлівський пивзавод» (випуск пива), ТОВ «Йоданка» (випуск мінеральної води збагаченої природним йодом і фруктових вод), ТОВ «Солод» (виробництво солоду).

Сьогодні ВАТ «Павлівський пивзавод» очолює Юрій Пікута. Завод випускає екологічно чисте пиво та мінеральну воду «Йоданка Павлівська», яка виготовлена на основі чистої джерельної води і йоду, що сприяє профілактиці захворювань щитовидки. А  тепер підприємство намітило випускати нову продукцію, яка безумовно сподобається споживачам як українським, так і зарубіжним.

Експозиція просто неба «Козацький зимівник» Музею-скансену Волині стала в пригоді для зйомок відео-сюжету, який буде розкривати не тільки виробництво пива, а й історію пивоваріння на Волині.

Олександр СЕРЕДЮК,

директор музею-скансену.

На фото автора: під час зйомок фільму про історію пивоваріння.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%