Волинський «Меморіал»: новий етап розвитку

Волинський «Меморіал»: новий етап розвитку

14 серпня у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва у м. Луцьку відбулися збори членів Громадської організації Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.


У засіданні взяли участь громадський діяч, художник Віталій Мельник, представник центрального офісу Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Олександр Жук, головний редактор «Волинської газети» Володимир Данилюк, заступник декана історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Тарас Літковець, директор Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Волинської облдержадміністрації Віктор Стасюк, журналіст Мирон Козак, заступник директор обласної юнацької бібліотеки Катерина Прийма та історик і громадський діяч Віталій Дроган.

Збори розпочалися з виконання Гімну України та вшанування хвилиною мовчання світлої пам’яті борців за волю та незалежність України всіх періодів і тих, хто віддав своє життя під час нинішньої російсько-української війни на Сході.

Потім головуючий Олександр Жук зачитав вітальну адресу від заступника голови правління Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Юрія Баланюка на адресу волинських меморіалівців, а також, за дорученням першого заступника голови Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса Богдана Моркляника вручив подяку та квіти фундаторові волинського осередку Віталієві Мельнику.

Першим пунктом порядку денного стало обрання голови Волинського «Меморіалу», яким став Олександр Жук. Віталія Мельника затверджено почесним головою.

Учасники засідання одностайно ухвалили правоустановчі документи організації та проголосували за подальшу роботу як структурного підрозділу Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса.

Обговорюючи подальші плани роботи, на зборах вирішено приступити до підготовки проведення науково-практичної конференції щодо ролі нацистської Німеччини та СССР в виникненні та перебігу польсько-українського конфлікту періоду 1939-1945 рр., про доцільність репринтного видання стрілецьких і повстанських творів «Пісні волі», щодо здійснення на Волині інвентаризації місць поховань періоду світових воєн та збройних конфліктів, відновлення на території області символічних могил, насипаних влітку 1941 р. на честь розстріляних органами НКВД в’язнів Луцької тюрми, створення циклу інформаційних матеріалів про найвидатніших правозахисників та борців за волю України, а також – інших важливих для суспільства питань.

Одним із головних завдань організації стане й широка просвітницька робота. З цього приводу директор бібліотеки Алла Єфремова наголосила:

«Дуже важливо приділити належну увагу вихованню українця-патріота! Треба формувати таку націю, яка буде здатною розбудувати справді незалежну Українську державу: незалежну від одного, другого чи третього якогось «брата».

Крім цього, волинські меморіалівці постановили звернутися з клопотанням до Луцької міської ради та Міністерства культури України з пропозицією щодо проведення реконструкції напису перед входом у Луцький меморіал «Вічна слава» з існуючого 1941-1945 рр. на 1939-1945 рр., оскільки і в Європі, і на Волині Друга світова війна де-юре і де-факто розпочалася 1 вересня 1939 р., а не 22 червня 1941 р. Оскільки меморіальний комплекс у м. Луцьку, збудований у 1975 р., має статус пам’ятки архітектури загальнонаціонального значення, то вирішення цього питання не лише в компетенції місцевих органів влади, але й профільного міністерства.

Підсумовуючи засідання, Олександр Жук підкреслив: реалізація пріоритетних напрямків роботи залежатиме, передусім, від ініціативи та працелюбності самих волинських меморіалівців, які розраховують на доручення до своєї діяльності якомога більшого числа активних, професійних і відповідальних громадян.

Наш кор.

На фото Ольги КОНОНЧУК: під час зборів Волинського «Меморіалу».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%