Обереги «Берегині»

Обереги «Берегині»

10-13 серпня на Волині з великим успіхом пройшов Восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня». Окрім Луцька фестивалили у м. Берестечку та в урочищі Вовчак.

Урочисте відкриття «Берегині» відбулося 10 серпня у м. Луцьку. Захід розпочався святковою ходою учасників та гостей фестивалю, що пройшла від Театрального майдану до Замку Любарта. 

На відкриття фестивалю завітали секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, голова облдержадміністрації Олександр Савченко, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, начальник відділу регіональної політики Міністерства культури України Оксана Іонова, а також учасники фестивалю з країн-сусідів та інших регіонів України.

Загалом участь у дійстві взяло 32 колективи. Це не рахуючи учасників із Волині!

Протягом фестивалю на вулицях обласного центру вирувало народне життя Волині і Полісся через призму етнографічних майданчиків, де волиняни відтворили обійстя гончара, кузню, лісничівку, старовинний шинок, млин, гуральню, рибальське подвір’я, пасіку. Окрім музичних виступів, народні умільці проводили майстер-класи з соломо- і сіноплетіння, кераміки, гончарства, виготовляли ляльки-мотанки тощо.

Географія цьогорічного фолькльорного фестивалю «Берегиня» не обмежилася тільки м. Луцьком. Чимало його учасників суботнього дня побували у волинському м. Берестечку та в с. Пляшева Радивилівського р-ну Рівненської обл., де гостей щиро вітав директор Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», відомого також як «Козацькі могили», Леонід Галабуз, а також місцевий священик. 
Усі концертні дійства відбувалися у м. Берестечку побіля місцевого Будинку культури. І тільки рясний дощ загнав усіх у приміщення, хоча ніяк не вплинув на позитивний настрій ні учасників, ні глядачів.

А в неділю у відродженому урочищі повстанської слави «Вовчак» у Турійському р-ні урочисте дійство розпочалося ходою до пам’ятників тих, хто поклав життя за волю України. Під повстанську пісню «Червона калина» до символічної могили поклали квіти та пролунав гарматний постріл. Потім усі присутні виконали Гімн України.

Після вітальних слів організаторів розпочалася пісенна програма. То тужливо, то весело лунала пісня, і сотні голосів вливалося у мелодію...

Крім того, всі охочі мали можливість оглянути повстанську криївку, хату-музей, у якій відтворено побут початку ХХ ст., пройтися окопами, помолитись у храмі Всіх святих землі Української УПЦ КП.

Вінцем фестивалю став гала-концерт «Уклін тобі, Україно!» на сцені Театрального майдану м. Луцька, який відбувся 12 серпня.


Ольга КОНОНЧУК,
Володимир ПРИХОДЬКО.

Фото авторів та Петра КРИВОШЕЯ.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (233) - 44%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (163) - 30.8%