Були б стіни!

Були б стіни!

А штукатурка наросте в довгожданній квартирі багатодітного ліквідатора!

Бо це була розповідь  про ліквідатора аварії ІІ категорії на ЧАЕС,  голову Луцької районної добровільно-благодійної організації «Спілка Чорнобиль» Федора Володимировича та проблеми його багатодітної сім’ї, в якій виховується семеро дітей: четверо хлопців та троє дівчат. Разом із батьками вони туляться в двокімнатній квартирі. 
Газета зробила закид на адресу як обласної, так і міської влади, яких доля простих громадян торік не дуже турбувала. Точніше кажучи, взагалі не обходила…
Цьогоріч крига у цьому питанні нарешті скресла. Багатодітне сімейство отримало ще одну житлову площу. Федір Володимирович зателефонував у редакцію і одразу поділився своєю радістю: 
«Сьогодні у міській раді передобідньої пори мені вручають ордер на нове житло. Дякую вашій газеті, яка першою порушила це болюче для нашої родини питання. Тепер дітям не доведеться спати на двоярусних ліжках!».
 З нагоди такого торжества зібралися не тільки представники мас-медіа, а й друзі та колеги «іменинника». Дехто прийшов із квітами: така приємна подія випадає не кожного дня. Черга на соціальне житло в нашому обласному центрі чимала… 
Зводиться його нині немало, але у людей нема коштів, щоб купляти у будівельних організацій. Ціни – кусаються!  А фінанси Луцької міської ради також не безмірні, аби придбати житло усім пільговикам. Але дещо в цьому напрямку робиться, як повідомив радник міського голови Ігор Поліщук. Ігор  Ігорович прийшов на вручення ордера разом із першим заступником Луцького міського голови Григорієм Недопадом. У цьому тандемі вони й вітали щасливчика нового помешкання.
– Приємно, що передача пільгового житла стає для нас доброю традицією, адже минулого місяця ми вже вручили дві квартири громадянам пільгових категорій. Раніше були передані ще кілька квартир. Наша команда продовжує результативну працю в напрямку забезпечення луцьких сімей власним житлом, у відповідності до існуючої черги на отримання житла, яка раніше багато років фактично не просувалася. Приємно, що нам вдалося докорінно змінити цю ситуацію, – сказав Григорій Недопад.
– Федір Володимирович перебував у черзі на отримання житла із 1997 року і сьогодні його довгоочікувана мрія здійснилася, – додав Ігор Поліщук. – Дякуємо Федору Володимировичу за його подвиг у боротьбі з аварією на ЧАЕС.
Сам Федір Рузак не стримував щасливих емоцій. У нове помешкання він входив під мелодію марша.
Та коли бути відвертим, то огляд нової двокімнатної квартири справив враження гнітюче. Те, що житло тепер здають без внутрішніх дверей, відомо усім. Але тут забудовник навіть не поштукатурив стін та не зробив елементарної стяжки, щоб довести цю «коробку «до ладу». Треба вкласти не менше 100 тис. грн, аби тут можна було жити – робили висновок очевидці. Про меблі не йдеться, мова про звичайні речі: розетки, патрони, унітаз, рукомийник, ванну, радіатори та ще десятки різних «дрібниць». 
Хай хтось не подумає, що це ностальгія, але колись новоселам потрібно було завезти у нове помешкання лише меблі і спокійно жити. Тепер такого задоволення вони позбавлені. Радість обертається великими клопотами та витратами. Але це все одно набагато краще, ніж понад 20 років перебувати в черзі на квартиру. Тому, з новосіллям, Федоре Володимировичу! Як кажуть, були б стіни, а штукатурка наросте!

Володимир ПРИХОДЬКО.

На фото автора: вручення ордера новоселу у міській раді; так виглядає помешкання Федора Рузака.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.8%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (226) - 44.6%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (149) - 29.4%