Паломництво до Шацьких озер

Паломництво до Шацьких озер


Такого паломництва на Шацькі озера, як цьогоріч, годі й пригадати. Якщо у котрийсь найбільш щедрий сезон йшлося про 500 тис. відпочивальників, то цей, вочевидь, поб’є усі рекорди. 

Щонайперше, Шацькі озера стали улюбленим місцем відпочинку українців і наших найближчих сусідів із Білорусії. Хоча й поляків та представників інших країн тут можна було зустріти. 
Щоденно на обох в’їзних пунктах до Шацького НПП фіксувалося сотні, якщо не тисячі, автівок та автобусів із відпочивальниками. Це попри щільний рух маршрутівок та автобусів регулярного сполучення. Працівники НПП з туристів за один день могли зібрати понад 20 тис. грн спеціального збору, кошти якого використовують на прибирання та розвиток інфраструктури парку.
Однак цих грошей недостатньо. Тисячі людей, автівок, маршрутівок, автобусів обліпили довкружжя Світязя і Пісочного. Ці два озера – безсумнівні перлини Полісся. Тим, кому бодай раз довелося проїхатися довкола цих природних здравниць, на власні очі бачили «диких» туристів, їх намети, вогнища, спостережні місточки і навіть спальні на деревах. До Шацького краю приїжджає чимало таких відпочивальників, які залишають після себе гори сміття, можуть кинути в озеро недопалок або ж пляшку з-під пива. Працівники Шацького НПП, яким згідно з посадовими обов’язками доводиться оберігати цей край від пожеж і засмічення, нарікають, що чимало відпочивальників ведуть себе неадекватно, не реагують на зауваження, а іноді свідомо шкодять природі. У цих ситуаціях природоохоронці опиняються віч-на-віч з грубіянами і хуліганами. Доводиться не лише прибирати після цих несвідомих зайд, але й рятувати ліси від пожеж.Свідком однієї став автор цих рядків. На протилежному від санаторію «Лісова пісня» березі озера Пісочне у лісовому масиві серед дня помітив дим, що здався підозрілим. Одразу зателефонував працівникам Шацького НПП, ті виїхали на пошуки місця загоряння. Виявилось, горіла трава у поблизькому до озера лісовому масиві. Завдяки злагодженим діям лісоохоронців та небайдужих відпочивальників, а до гасіння пожежі долучився і автор світлин, вдалося ліквідувати загоряння. Працівники НПП припускають, що до цієї пожежі причетні люди.
Шацький край має понад два десятки озер, чимало з них пригодні для купання, мають свої особливості і переваги для відпочинку. У цьому міг переконатися кожен, хто побував на озерах Пулемецьке, Соминець, Велике Чорне, Люцимер, Перемут, Кримне, Острів’янське, Піщанське, Карасинець, Ритець… Поки що більшість туристів воліють відпочивати на перевірених Світязі та Пісочному. Там й інфрастрктура розбудовується, і «пончисти» підгодовують… Та, якщо хочемо вберегти ці природні водойми, у майбутньому маємо розвантажити їхні береги за рахунок відпочинку й на інших озерах. Світязь став ще й місцем оздоровлення дітей, проведення різноманітних таборувань для молоді, релігійних громад, Міжнародних конференцій та зібрань. 
Варто зазначити, що хоч і є значні зрушення в розбудові приозерної інфраструктури, для приїжджих цього літа було непросто знайти місце для нічлігу в кемпінгах, на базах відпочинку, у приватному секторі.
Шацький край, як і планувалося, перетворюється у курортний край, здравницю України. Він дає сили українцям бути патріотами держави, і держава має надати йому адекватну підтримку і допомогу.

Сергій ЦЮРИЦЬ.

На фото Сергія Цюриця-молодшого та з відкритих джерел: приборкання Пісочненської пожежі; у краю Шацьких озер.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%