Сторінками минулого 23.08.2018

Сторінками минулого 23.08.2018

90 років тому
Страйк на тартаку
«Колківські комуністи, які діяли в підпіллі, не лише виступали за возз’єднання західних областей із Радянською Україною, але й організовували акції протесту. Зокрема, в 1926 р. вони були на чолі протесту залізничників, у 1927 р. – бойкотували вибори до ґмінної ради, а в липні 1928 р. допомогли організувати страйк робітників тартака, яким недоплачували зароблені гроші та часто безпідставно штрафували. Виступи трудящих завершилися їхньою повною перемогою».
(«Вісті». 1940 р.).

50 років тому
Кубометри для новобудов
«Після об’єднання в 1960 р. лісгоспу і ліспромгоспу Ратнівський лісгоспзаг запрацював на повну потужність.  До нього увійшли 7 лісництв, лісохімічний і смоло-скипидарний заводи, 2 механічні майстерні, автоколона і склад. 735 постійних і 270 сезонних робітників забезпечують усі плани п’ятирічки, а протягом 1965-1968 рр. на новобудови країни відправлено понад 45 тис. кубометрів лісоматеріалів».
(Червоний прапор», 1968 р.).
На фото з архіву: будинок пропаганди передового досвіду в лісовому господарству у смт Ратне.

20 років тому
Льон для Китаю
«Понад два місяці гостює в області представник із торгівлі з країнами СНД Хабаровського науково-технічного об’єднання торговельної компанії «Мінья» Чжан Де Фу. Представник Китаю прибув, щоб підписати з фірмою «Континіум» контракт про постачання волинського льону в КНР та простежити, щоб в Піднебесну пішли перші партії сировини. Загальна сума контракту сягає 2 млн доларів США, в Китаї розраховують отримати не менше 3 тис. тонн льону».
(«Досвітня зоря», 1998 р.).

5 років тому
Журавлів проти «Шеврона»
«За декілька десятків від Волині люди вийшли на мітинг, щоб зупинити плани транснаціональної корпорації «Шеврон» видобувати сланцевий газ. У центрі м. Любліна відбулася масова акція протесту, котру провели мешканці с. Журавлів, Рогув, Шчелятин і Сєдліск Грубешівського повіту Люблінського воєводства РП.  Крім побоювань за можливі негативні екологічні наслідки внаслідок видобутку сланцевого газу, селяни стурбовані тим, що значна частина сільськогосподарських земель буде назавжди втрачена для вирощування врожаїв».
(«Волинська газета», 2013 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (70) - 13.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (232) - 44.2%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (160) - 30.5%