Визначальний візит Романа Безсмертного

Визначальний візит Романа Безсмертного

Політик, екс-віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний, який після чотирьох років існування домовленостей у Мінську заявив про їхню повну неспроможність завершити війну на Донбасі та повернути Крим, 5 вересня прибуває на Волинь.


Напередодні Роман Безсмертний заявив:

«Домовленості, які дозволили всім учасникам отримати передишку, на сьогоднішній день вичерпані. Проте не варто припиняти роботу Нормандського формату, Мінської контактної групи, а паралельно треба шукати інші варіанти. «Мінськ-1 і Мінськ-2 треба було розцінювати просто як паузу, необхідну для того, щоб зібратися з силами, сформувати модель оборони і почати дієво себе захищати. У тих умовах це був небезальтернативний, але чи не єдиний спосіб отримати передишку тим людям, які 4 роки тому прийшли до влади в Україні. Просто у них було дуже слабке уявлення про ресурси, якими вони володіють, і про механізми, які у них були, щоб захищатися. Впродовж вже формального терміну Мінських домовленостей – до 1 січня 2016 р. – стало зрозуміло, що виконати ці кроки неможливо, і треба змінювати формат».

Проте, нагадав Роман Безсмертний, з початком 2016 р. «провис» і Нормандський формат, бо в його учасників почався свій внутрішньополітичний сезон. І вони, зайняті виборами, повторювали слова про безальтернативність Мінського процесу та «не могли не бачити його недоліків, хиб і протиріч, які насправді не дають можливість його реалізувати». 

«Сьогодні заяви про «внутрішній конфлікт в Україні» замінилися на «війну між двома країнами, регіональний, континентальний та глобальний конфлікт». Ми повинні розуміти, що сформувати відповідь на питання ситуації на Донбасі через Мінські домовленості неможливо. Цей цивілізаційний конфлікт має розв’язуватися в кількох площинах: на рівні діалогу Україна-Росія, на рівні лідерів країн центральної Європи, країн Євразійського простору і на рівні глобального діалогу», – сказав Роман Безсмертний.

Тому, переконаний Роман Безсмертний, зараз необхідно реформувати світову систему безпеки. «Не треба чекати, поки першими у конфлікт будуть втягнуті країни центральної Європи, а сформувати нову безпекову ініціативу, наприклад, країн Міжмор’я. Не треба очікувати, поки між Києвом і Москвою розгорнуться повномасштабні бойові дії. Треба починати діалог, і він має в першу чергу стосуватися безпекової моделі. Мир у світі починається з таких речей, як війна на Донбасі. З точки зору загрози стабільному миру на континенті і в світі – це дуже небезпечна річ», – зазначив політик.

Одразу після цих заяв Роман Безсмертний запланував візит на Волинь. Зокрема, 5 вересня о 12.00  у м. Луцьку відбудеться дискусія на тему «Якої ми хочемо України», де модераторами виступлять сам Роман Безсмертний, а також Анатолій Шваб і Юрій Казмірук.

Потім відбудеться брифінг Романа Безсмертного для преси, а з 19.00 у Молодіжному центрі Волині по вул. Градний узвіз, 5 – зустріч із активною молоддю.

6 вересня Роман Безсмертний проведе прес-конференцію на «12 каналі», а затим відвідає визначні місця історичної, духовної та культурної пам’яті не лише Волині, а й усієї держави: садибу родини В’ячеслава Липинського в с. Затурці Локачинського р-ну та Загорівський монастир Різдва Богородиці в с. Новий Загорів Локачинського р-ну.

Наш кор.

Фото прес-служби Романа БЕЗСМЕРТНОГО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%